Bekleyen Bitcoin İşlem Sayısında Azalma, Fırtına Öncesi Sessizlik Mi?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin havling işlemine saatler kala, Blockhain’deki işlem sayısında belirgin düşüşler gözlemleniyor.

Bitcoin (BTC) blok ödül yarılanması işlemi için 40’tan az blok kaldığı içinde bulunduğumuz saatler itibariyle, Blockhain’deki işlem sayılarında azalma izleniyor. Onaylanmayı bekleyen işlem sayısının 4 bin civarlarında, transferlerin de yaklaşık iki blok hacminde olduğu belirtiliyor. Talebin günün farklı zamanlarında değişmesi normal olmakla birlikte, bekleyen işlem sayısının bu kadar azaldığı, bundan önce 6 Mayıs’ta görülmüştü.

Sgsrgs 1
Son Iki Hafta Içinde Doğrulanmamış Işlemler. Kaynak: Jochen-Hoenicke.de

Bitcoin, yarılanma sonrası düşmeye devam edebilir

Bitcoin networkünde havling öncesi dikkat çeken bir faaliyet artışı yaşandı. Ağ faaliyetleri genelde büyük fiyat hareketleri gerçekleştiğinde ve trader’lar Bitcoin’lerini borsalara göndermek için acele ettiklerinde artıyor. Dün yarılanma fiyatının oluşması gözlendi. Şu sıralarda ise kripto paranın fiyatı sakin bir seyir izliyor. BTC fiyatının, yarılanma sonrası düşmeye devam etmesinin muhtemel olduğu değerlendirmeleri yapılıyor. Öte yandan, borsalarda yukarı yönlü hareket yaşanması durumunda, Bitcoin fiyatının olumlu etkilenebileceği de belirtiliyor.

Bu arada, Bitcoin’in geleneksel borsalarla korelasyonu, son aylarda 0,35 değerine ulaştı. Analizciler bunu makul bir seviye olarak yorumluyor.

Adsız 2
Btc Ve S&Amp;P 500 Korelasyon Şeması, 90 Günlük Ortalama. Kaynak: Coinmetrics.io

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.