benzin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Benzine İndirim Geliyor! İşte Detaylar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akaryakıt fiyatları dalgalı bir seyre sahip. Rusya-Ukrayna arasındaki savaş ve döviz hareketliliği petrol fiyatlarını etkiliyor. Bu nedenle hem vatandaşlar hem de ulaşım sektöründe bulunan kurumlar güncel benzin ve motorin fiyatlarını takip ediyor.

Benzine İndirim Gelebilir

Milyonlarca araç kullanıcısı benzine ne zaman indirim geleceğini merak ediyor. Anlık verilere göre 26 Temmuz Salı gününden itibaren benzinde 70-79 kuruş arası indirim bekleniyor. İstanbul’da bu yazının yazıldığı sırada benzin litresi ortalama 22.72 TL satış fiyatına sahip.

Motorinin Durumu Kesin Değil

Motorinde yarından itibaren geçerli olacak bir indirim yaşanması için, motorinin Cuma günü kapanış değerlerinden en az tonda 35 dolar düşüş göstermesi gerekiyor. Yazının yazıldığı sırada bu detay -27 dolarlarda görülüyor. Eğer ton başına 35 dolardan fazla düşüş gerçekleşirse motorinde 92 kuruş indirim yapılması beklentisi var. Uzmanlara göre henüz konuşmak için çok erken.

Bilindiği üzere piyasalar aşırı dalgalı bir yapıya sahip. Bu nedenle şu an negatif olan bir değer pozitif hale gelebiliyor. Asıl belirleyici olan ise kapanış rakamları olarak ele alınıyor. İstanbul’da bu yazının yazıldığı sırada motorin litre fiyatı ortalama 25.38 olarak görülüyor.

Benzine İndirim Geliyor! İşte Detaylar!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!