Bitcoin
Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Biden Kazanırsa Bitcoin Nasıl Etkilenecek?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ABD seçimlerinden nasıl etkilenecek? Yatırımcılara yeni bir notta Goldman Sachs, temelde Biden’ın oyları süpürdüğü potansiyel “mavi dalga” galibiyetine bağlı olarak, doların yılı yüksek bir notla kapatacağına dair “düşük oranlar” öngörüyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Dolar için bu kötü koşullar, ancak, Demokratlar iktidara gelirse büyük ölçüde fayda sağlayabilecek. Bitcoin için en iyi senaryo da bu zaten.

Biden kazanırsa Bitcoin?

2020 tartışmasız modern zamanların en zorlu yılı. Korku, belirsizlik, para basma, protesto ve daha fazlasıyla geçen bir yılı kapatmak, Amerika Birleşik Devletleri’nin yıllardır karşılaştığı en zor durumlar belki de.

Biden şu anda anketlerde Trump’ın önünde gidiyor. Piyasalar yakında Beyaz Saray’da Demokratların sürekli artan zafer şansını fiyatlandırmaya başlayabilir. Biden’in devralması nedeniyle politika değişikliği hisse senetleri için iyiye işaret olmayabilir, ancak birkaç temel nedenden dolayı Bitcoin’e fayda sağlayabilir.

Geçmişte, kampanya sezonuna ve seçimlere yol açan belirsizlik, Bitcoin’in fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyelerini yeniden test etmesini engelledi. Şu anki Başkan Trump’ın göreve geldiği ay Bitcoin 1.000 dolardan işlem görüyordu ve sonrasında 20.000 dolara yükseldi.

BTCUSD Başkanlık Seçiminden Sonra Aylık Yeni Tüm Zamanların Zirvesi Sonuç Örneği | Kaynak: TradingView
Biden Kazanırsa Bitcoin Nasıl Etkilenecek? 1

Ancak Biden, Bitcoin’in geleceği için daha faydalı olabilir. Birincisi, demokratik politika teknolojik yeniliğe doğru daha çok teşvik ederken, Trump yönetimi son zamanlarda kripto para birimlerine karşı sert bir duruş sergiledi.

Goldman Sachs ne diyor?

Goldman Sachs, müşterilerine yakın zamanda yazdığı bir notta, yıl sonuna kadar herhangi bir olumlu sonucun “düşük olasılıklarına” sahip olan zayıflayan bir doların üzücü bir hikayesini anlatıyor. Global FX, Kurlar ve EM Stratejisi Eş Başkanı Zach Pandl, rakip para birimlerinin bulunduğu iki farklı sepet arasında dolar karşısında short pozisyonlar almayı önerdi.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Biden başarılı olursa doların daha da düşmesi bekleniyor, ki bu şu anda en son anket bilgilerine göre %60 seçilme şansıyla tahmin ediliyor. Pandl, “Bizim görüşümüze göre, ‘mavi dalga’ bir ABD seçimi ve aşı takviminin ortaya çıkmasıyla ilgili olumlu haberler ticaret ağırlıklı Dolar ve DXY endeksini 2018’in düşük seviyelerine döndürebilir” diyor.

Biden Kazanırsa Bitcoin Nasıl Etkilenecek?

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!