Ethereum Projesinin Fiyatı Uğradığı Hack Sonucu Yüzde 99 Düştü – İşte Ayrıntılar

ethereum
ethereum
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum projesi WLEO’nun fiyatı % 99 düştü ve tokenı esasen değersiz hale getirdi. İşte olanlar.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Proje hacklendi

WLEO sözleşmesi dün geç saatlerde hacklendi ve 42.000 $ değerinde çalıntı fonla sonuçlandı. Bilgisayar korsanı, Ethereum’u (ETH) merkezi olmayan borsa Uniswap’in havuzundan WLEO’yu kendi başına basarak ve Ethereum ile değiştirerek çaldı.

Bu, Uniswap’in bilgisayar korsanları tarafından ilk kez saldırıya uğraması değil. Bu yılın Nisan ayında, bilgisayar korsanlarının borsadan 300.000 ila 1.1 milyon dolar arasında para çaldıkları bildirildi. Bilgisayar korsanları bu saldırı sırasında yanlışlıkla IP adreslerini sızdırdılar ve bu nedenle parayı iade etmek zorunda kaldılar. Ancak bu, onların veya diğerlerinin Uniswap’i tekrar hedeflemesini henüz engellemedi.

Fonlar nerede?

Saldırı gerçekleşirken, WLEO kullanıcıları yanlış işlemlerin gerçekleştiğini hemen fark ettiler ve havuzdaki likiditeyi hızlı bir şekilde kaldırarak hacker’ın elde edebildiği getirileri sınırlayarak yanıt verdiler.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

O zamandan beri, adresi bilinen hacker’ın Ethereum’u anonim hesaplar kullanarak Binance’e aktardığı ve çalınan fonların izini sürmeyi neredeyse imkansız hale getirdiği bildirildi.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.