Kripto Para

Biden, Kripto Para Birimlerinin Yasa Dışı Kullanımı İle İlgili 30 Ülkeden Oluşan Koalisyon Kuruyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Joe Biden, Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto para birimlerinin kötü niyetli kullanımı da dahil olmak üzere dijital suçlarla mücadele etmek için bir uluslar birliği oluşturduğunu söyledi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre Biden, ABD’nin teknoloji ve kripto para alanlarındaki kötü şahıslara karşı koymak için aralarında Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) müttefikleri ve Yedi (G7) ülkeden oluşan Grubun da bulunduğu 30 ülkeyle güçlerini birleştireceğini söyledi.

“Bu ay Amerika Birleşik Devletleri, siber suçlarla mücadelede işbirliğimizi hızlandırmak, kanun uygulayıcı işbirliğini geliştirmek, kripto para biriminin yasadışı kullanımını engellemek ve bu meseleleri diplomatik olarak ele almak için 30 ülkeyi bir araya getirecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Güvenilir 5G teknolojisini savunmak, buna yatırım yapmak ve tedarik zincirlerimizi daha iyi güvenceye almak için bir uluslar koalisyonu kuruyoruz.

Kuantum bilgi işlem ve yapay zeka gibi yeni ortaya çıkan teknolojilerin hem risklerini hem de fırsatlarını yönetmek de dahil olmak üzere, kötü niyetli siber faaliyetleri bozmak için yeteneklerimizin tüm gücünü ortaya koyuyoruz.”

Başkan ayrıca tüm Amerikalıları ve ABD şirketlerini çevrimiçi suçların kurbanı olmaktan kaçınmak için gerekli adımları atmaya çağırdı.

“Federal hükümetin bu çabalarda her Amerikalı ve her Amerikan şirketinin ortaklığına ihtiyacı var.

Örneğin, verilerimizi şifreleyerek ve çok faktörlü kimlik doğrulamayı kullanarak dijital kapılarımızı kilitlemeli ve tüketicilerin satın aldıkları teknolojilerdeki riskleri anlamalarını sağlayarak teknolojiyi tasarım yoluyla güvenli bir şekilde oluşturmalıyız.”

Duyuru, Beyaz Saray’ın kritik ABD altyapısını siber saldırılara karşı korumak için Mayıs ayında bir icra emri ve Temmuz ayında bir muhtıra yayınlamasının hemen ardından geldi.

Biden, Kripto Para Birimlerinin Yasa Dışı Kullanımı İle İlgili 30 Ülkeden Oluşan Koalisyon Kuruyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram