Kripto Para

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Elon Musk: “Kripto Paralar Durdurulamaz!” ABD Hükümetine Tavsiye Verdi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü milyarder Elon Musk, hükümetlerin kripto para birimlerinin büyümesini durdurmak için yapabileceği hiçbir şey olmadığını söyledi.

Code Konferansı 2021’de yaptığı yeni bir röportajda Musk, hükümet organlarının kripto endüstrisini düzenlemeye gelince hiçbir şey yapmamaları gerektiğini ve eğer denerlerse yapabileceklerinin en iyisini sadece yavaşlatmaları gerektiğini tavsiye etti.

“Bence kriptoyu yok etmek mümkün değil. Ancak hükümetlerin, ilerlemesini yavaşlatması mümkün.”

Milyardere, daha önce konferansta sahne alan ve izleyicilere kripto para birimlerinin finansın Vahşi Batı’sı olduğunu söyleyen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler hakkında sorular soruldu. Musk, Gensler ile ABD hükümetinin geri adım atması ve endüstrinin büyümesine izin vermesi gerektiğini söyledi.

“Hiçbir şey yapma derim.

Cidden, sadece oynamasına izin ver.”

Bu, Tesla CEO’sunun kripto para birimleri söz konusu olduğunda düzenleme karşıtı açıklamalarda bulunması karşılaşmadığımız bir durum değil. Ağustos ayında hükümetin, sektörün kazananlarını ve kaybedenlerini seçmesine izin vereceğini söylediği düzenleme çağrılarına da karşı çıkmıştı.

Elon Musk, kripto topluluğunda bu yılın başlarında Dogecoin’i (DOGE) yoğun bir şekilde desteklemesi ve hem kişisel olarak hem de işletmeleri aracılığıyla Bitcoin’e (BTC) yatırım yapmasıyla biliniyor.

Elon Musk: “Kripto Paralar Durdurulamaz!” ABD Hükümetine Tavsiye Verdi!