Ünlü Yatırımcı: “Altından Çok, Kripto Param Var”

Kripto Para
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Shark Tank programının yıldızı ve yatırımcı Kevin O’Leary, portföyünün ilk kez altından daha fazla kripto para içerdiğini söyledi.

Daniella Cambone ile Stansberry Research’de yaptığı yeni bir röportajda, iş adamı, tüm altınını hemen satmayı düşünmese de kripto para sektöründe fiyat spekülasyonunun çok ötesinde birçok fırsat gördüğünü söyledi.

“Yüzde 5 altınım var, bu yüzden ilk kez altından çok kripto param var ama altınımı tutacağım. Satmak için bir neden göremiyorum. Ancak kriptoda, artık sadece Bitcoin (BTC) fiyatına tahminde bulunmak istemiyorum. Özellikle Solana ve Ethereum gibi blok zinciri fırsatlarına yatırım yapmanın pek çok başka yolu var.

Ethereum, Solana ve benzerleri gibi türevler mevcut. Çok fazla yatırım fırsatı görüyorum ve bu alanda yatırımcı olacağım.”

O’Leary, kripto paraların artık yatırım portföyünün yüzde 7’sini oluşturduğunu açıkladı.

Kendisi ayrıca, ana akım medyanın Bitcoin ve altın arasında bir kavga çıkarma eğilimindeyken, her iki varlığa da yatırım yapmanın iyi bir fikir olduğunu savundu.

“Hiçbir şey altının yerini alamayacak. Altın benim gibilerin portföylerde bir varlık sınıfı olarak kalmaya devam edecek. Altını stake yapamazsınız. Altını ödünç veremezsiniz. Kripto ile, stake, ödünç verme ve faiz yoluyla kar edebiliyorsunuz.

Bu yüzden onların iki farklı varlık sınıfı olduğunu düşünüyorum. Basının altın ve Bitcoin arasındaki bu tartışmayı yarattığını görmek eğlenceli, ama alakasız. Tamamen farklılar. Benim açımdan, her ikisine de maruz kalmak iyi bir fikir.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!