Biden, Kripto Para Yetkilisi Atamayı Düşünüyor!

Kripto Para
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelişen kripto para birimi endüstrisini düzenleme yarışı kızışırken, Beyaz Saray yakında ilk kripto para birimi yetkilisine sahip olabilir.

Bloomberg tarafından 8 Ekimde paylaşılan rapora göre Beyaz Saray, dijital varlıklar üzerindeki gözetimi güçlendirmek amacıyla bir kripto yetkilisi (çar) atamayı düşünüyor.

Slav kökenli olan bu kelime (Czar), belirli bir alanla ilgili konulara odaklanan üst düzey yürütme organı yetkilileri için ayrılmış gayri resmi bir unvandır.  

Kripto para endüstrisini dizginlemek için kapsamlı stratejisinin bir parçası olarak, Başkan Joe Biden bir yürütme emri çıkarabilir, ancak böyle bir plan henüz doğrulanmadı.

Bu düzenleyici taslak, kripto varlıkların düzenlemeleri ile ilgili olarak çok sayıda devlet kurumunun sorumluluklarını tanımlamayı amaçlıyor.

Bloomberg raporu, mevcut yönetimin kripto para birimi gözetimine odaklanabilecek kripto meraklısı bir kıdemli çalışana sahip olmadığını söylüyor. Biden’in teknoloji ve rekabet politikası konusunda üst düzey danışmanı olan Tim Wu, sahip olduğu önemli kripto varlıkları nedeniyle böyle bir rolü yerine getiremiyor.

Daha önce BİTCOŞAR tarafından bildirildiği gibi, ABD Adalet Bakanlığı da bu ayın başlarında ulusal kripto para uygulama ekibi kuracağını açıkladı.

Temmuz ayında Hazine Bakanı Janet Yellen, düzenleyicileri hızlı büyümelerinin yaşandığı dönemde stabilcoin’ler konusunda hızlı hareket etmeye çağırdı.

Bu arada Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, mevcut kripto varlıkların büyük çoğunluğunun kayıt dışı menkul kıymetler olduğunu defalarca belirtti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!