Binance Borsasına İtibari (Fiat) Para Nasıl Yatırılır?

Binance
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük hacimli kripto para borsası olan Binance’a kaydolarak hesabınıza itibari para yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle Binance borsasına kaydolmanız gerekmektedir. Hesabınız varsa sonraki adımları takip edebilirsiniz.

Hala Binance hesabınız yoksa eğer buraya tıklayarak kayıt olabilir ve yüzde 20 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Binance Hesabına Nasıl Para Yatırılır?

Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstteki “Cüzdan” sekmesi üzerinden “Fiat ve Spot” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Screenshot 2 3

Ardından karşınızda açılan ekranda bulunan “Deposit” yani “Yatırma” butonuna tıklayın.

Screenshot 3 2

Şu anda açık olan ekran üzerinde yatırmak istediğiniz fiat para türünü USD olarak seçtikten sonra hemen altında bulunan ödeme türü olarak “Bank transfer (SWIFT)” yani “SWIFT ile banka transferi” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak hesabınıza USD, EUR, GBP gibi çeşitli itibari paraları yatırabilirsiniz.

Ardından “Continue” yani “Devam” butonuna tıklayın.

Screenshot 10

Karşınıza açılan ekranda “Amount” satırına yatırmak istediğiniz USD miktarını yazmanız gerekmektedir.

Screenshot 11

Yatırılan itibari paralar, Binance’ın ABD’deki banka hesabına SWIFT transferi yoluyla yatırıldığı için Binance hesabınıza 1:1 oranında BUSD tanımlanmaktadır. Örneğin; 1000 USD yatırmak isterseniz 1000 BUSD olarak Binance hesabınıza geçer.

Günlük USD yatırma limiti 200.000 USD olarak sınırlandırılmıştır. Ayrıca hesabınıza USD yüklemek istediğinizde kesinlikle komisyon ücreti ödemezsiniz. Binance’dan banka hesabınıza para çekmek istediğinizde ise 15 USD komisyon istenmektedir.

NOT: Eğer yeni bir Binance kullanıcısıysanız;

  • İlk kez banka transferi yapıyor olmanız durumunda bu işlem için kullanılacak bir banka hesabı eklemeniz gerekmektedir.
  • Banka hesabınızdaki adın Binance hesabınızdaki adınızla eşleştiğinden emin olun. Aksi takdirde, yatırmak istediğiniz itibari paralar bankanıza iade edilecektir.

Screenshot 12

Banka bilgilerinizi girdikten sonra bilgileri gösterilen hesaba transferi gerçekleştirebilirsiniz. Transferi gerçekleştirirken referans kodunu da yazmayı unutmayın.

Screenshot 13

Yukardaki görselde kişisel bilgiler yer aldığından dolayı sansürlenmiştir. İşlemleri tamamladıktan sonra bilgilerinizi tekrardan kontrol etmeyi unutmayın.

Bütün işlemler tamamlandıktan sonra BUSD’lerinizin Binance hesabınıza geçmesi 1 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

Ayrıca kredi kartınızı kullanarak da Binance üzerinden çeşitli kripto para birimlerini USD cinsinden satın alabilirsiniz. Eğer satın almak isterseniz buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilir ve satın alma işleminizi basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Hala Binance hesabınız yoksa eğer buraya tıklayarak kayıt olabilir ve yüzde 20 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Binance Borsasına İtibari (Fiat) Para Nasıl Yatırılır?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.