Binance CEO’su Bitcoin Alım Satımı Hakkında Açıklama Yaptı!

Binance
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CZ Zhao, Celsius ve Voyager gibi iflas etmiş kredi firmalarıyla doğrudan bağlantılı işlere girecek kadar akıllı olmadığı konusunda şaka yoluyla açıklama yaptı.

Binance CEO’su CZ Zhao, Bitcoin satan veya alan hiç kimsenin, Tesla CEO’su Elon Musk dahil olmak üzere varlığı temelden etkileyebileceğini düşünmüyor. Lider kripto para birimine olan inancını göstermek için CZ, sektöre yeni girdiğinde satın aldığı paraların çoğunu elinde tuttuğunu söyledi.

Tesla’nın Bitcoin Satımı Hakkında Neler Düşünüyor?

Tesla’nın Bitcoin varlıklarının yüzde 75’ini boşaltması hakkında yorum yapan Binance kurucusu, Elon Musk’ın varlığı satıp almama kararının “fazla bir şey ifade etmediğini” çünkü hamlesinin BTC’nin temellerini değiştirmeyeceğini söyleyerek bunu çok hafif bir şekilde ele aldı.

Tesla CEO’su, şirketin ABD ve Almanya’da yeni açılan fabrikalar için fona ihtiyacı olduğunu ve Çin’deki işlerini desteklemek için daha iyi bir nakit akışına ihtiyaç duyduğunu belirterek, bu olayın arkasındaki nedenleri günler önce açıkladı.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma arzusunu desteklemek için bir zamanlar 500 milyon dolar ortaya koyan CZ , Musk’ın neden büyük miktarda Bitcoin sattığını kimsenin tam olarak bilmediğini ve dünyanın en zengin adamının ikinci çeyrekte Twitter’ı satın almak için nakit paraya ihtiyacı olabileceğini söyledi.

Devam eden bulaşmanın ardışık serpintileri ateşlediği hakkında konuşan CZ, CNBC ile daha önceki bir röportajda Binance’in Celsius ve Voyager gibi çökmüş kredi şirketlerine “çok az maruz kaldığını” açıkladı. Borsa ne alacaklı ne de borçlu olarak hareket etti, diye de sözlerine ekledi.

Binance’in bir süre önce bu firmalara gömülü riskleri fark etmesi üzerine basıldığında, borsanın neden onlardan mümkün olduğunca kaçındığını açıklayan CZ, şu yanıtı verdi:

“Sanırım aptal olduğumuz için. İşleri basit bir şekilde yapmayı seviyoruz… Biz bir borsayız ve bu yüzden kredi işinde değiliz.”

“Bitcoin Satmıyorum”

Ayı piyasasında Bitcoin pozisyonlarından herhangi birini satıp satmadığı sorulduğunda CZ, başlangıçta satın aldığı “orijinallerin” neredeyse tamamını elinde tuttuğunu ve birikmiş zulanın yalnızca “tek bir yüzdesinden daha azını” harcadığını söyledi.

Geçen ayın başlarında CZ, itibari parası olmadığını ve sahip olduğu tek şeyin kripto olduğunu iddia etti. Bu nedenle, hayatta satın almak için kullandığı tek varlık bu.

“Benim dolarım yok. Sahip olduğum her şey kriptolarda. Yani para harcamam gerektiğinde, bir kısmını bir yere harcamam gerekiyor. Benim için tamamen kriptodayım. Kripto satmayı düşünmeme gerek yok. Kripto benim param.”

Binance CEO’su Bitcoin Alım Satımı Hakkında Açıklama Yaptı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.