Musk

Elon Musk Kripto Varlıklarını Sattı! Peki Sebebi Ne Oldu?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesla’nın kazanç çağrısı da dahil olmak üzere birçok kaynağa göre, Tesla’nın varlıklarının büyük bir bölümünü ortalama 28.888 dolara sattığı haberiyle kripto para piyasası zaten alt üst olmuştu.

İlk kazanç raporlarının önerdiği gibi, şirket 28.888 dolar fiyatla 936 milyon dolar değerinde Bitcoin sattı; bu, Haziran ayında gördüğümüz büyük Bitcoin düşüşüne denk geliyor.

Musk’ın şirketi ATH aracılığıyla Bitcoin’i elinde tuttu ve sonunda zarara sattı, ancak girişimcinin kendisine söylediği gibi, dijital varlık varlıklarını satma kararı, pozitif nakit akışının olmaması nedeniyle alındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Holdinglerini satmak için Bitcoin merkezli olmayan nedenler, Tesla’nın hala BTC’sinin yüzde 25’ini elinde tutması ve Musk’a göre gelecekte varlıklarını artırmayı hedeflemesi ile doğrulandı.

Kripto Sektörü Umursanmıyor Mu?

Musk ve şirketi, Dogecoin ve Bitcoin rallilerinin arkasındaki ana katalizörlerden biriydi. Ek olarak, SpaceX CEO’su merkezi olmayan teknolojilere karşı iyimser olmaya devam ediyor ve geleceğin bir şekilde buna bağlı olacağına inanıyor.

BTC
Kaynak: TradingView

Ayrıca, işlem hacminin olmaması ve içine girişlerin olması nedeniyle piyasanın tepkisinin nispeten sakin olduğunu ve bu da volatilite eksikliğine neden olduğunu unutmamalıyız.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin son derece düşük seviyelere ulaştığını gördüğümüz Haziran ayında satışın kendisi gerçekleştirildiği için, büyük anlaşmanın kendisi de bugün piyasayı o kadar fazla hareket ettiremedi.

Elon Musk Kripto Varlıklarını Sattı! Peki Sebebi Ne Oldu?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram