Finlandiya

Bu Ülke Sahip Olduğu Bitcoin’leri Sattı! Elde Edilen Gelir Ukrayna’ya Gidecek!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finlandiya, narkotik vakalarında ele geçirilen 1.889 Bitcoini 46,5 milyon avroya (47,4 milyon dolar) sattı. Ülkenin maliye bakanı daha önce, Bitcoin satışından elde edilen gelirin, Rusya ile olan savaşı devam ederken insani yardım ve yeniden yapılanma için Ukrayna’ya gideceğini söyledi.

Finlandiya, Bitcoin’lerini Satıyor!

Finlandiya hükümetinin gümrük servisi olan Finlandiya Gümrük İdaresi (aka Tulli), Perşembe günü Bitcoin’lerini sattığını duyurdu.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Duyuruda, “Yaz boyunca, Finlandiya Gümrükleri, devlete yasal olarak kaybedilen kripto para birimlerini fark etti” şeklinde bahsedildi:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

”Gerçekleşme, 1.889,1 Bitcoin ile ilgiliydi. Devlet, satışlarından toplamda yaklaşık 46,5 milyon avro gelir elde etti.”

Gümrük servisi, bitcoinlerin “uyuşturucu ve doping maddeleriyle ilgili suçlara ilişkin soruşturmalarla bağlantılı olarak” ele geçirildiğini açıkladı.

Kripto paralar “Gümrük tarafından seçilen iki kripto para birimi komisyoncusu tarafından baharın sonlarında rekabetçi pazarlık usulüyle satıldı” açıklaması devam ediyor.

Finlandiya Gümrükleri ayrıca, yaklaşık 90 Bitcoin’in hala “geçerli bir müsadere kararı bekleyen” elinde kaldığını açıkladı. Bu yazının yazıldığı zaman diliminde, Bitcoin son yedi gün içinde yüzde 10 düşerek son 30 günde yüzde 14,4 artışla 22.874 dolardan işlem görüyor.

Tulli, diğer kripto para birimlerine de el koyduğunu sözlerine ekledi. Ancak, bu davalarla ilgili soruşturma devam ettiği için, “para birimleri veya miktarları ayrıntılı olarak açıklanamıyor” diyen Finlandiya Gümrükleri, bunların “en fazla yüz binlerce avro” değerinde olduğunu da sözlerine ekledi.

Tulli Finans Direktörü Pekka Pylkkänen, Finlandiya haber ajansı STT’ye, yaz aylarında ele geçirilen ve satılan Bitcoin’lerin çoğuna (1.666 BTC) Finlandiyalı uyuşturucu satıcısı Douppikauppa’nın tutuklanmasının ardından 2016 yılında el konulduğunu söyledi. 2017 yılında Turku Temyiz Mahkemesi uyuşturucu satıcısını birkaç yıl hapis cezasına çarptırdı.

Finlandiya Maliye Bakanı Annika Saarikko Mayıs ayında ele geçirilen Bitcoin satışından elde edilen gelirin Rusya ile savaş halinde olan Ukrayna’nın yararına kullanılacağını söyledi. Bakan, paranın insani yardım ve yeniden inşa için kullanılacağını kaydetti.

Pylkkänen, haber kaynağına devletin Bitcoin satışından elde edilen geliri zaten aldığını söyledi ve “Görünüşe göre Ukrayna’ya gidiyor” dedi.

Bu Ülke Sahip Olduğu Bitcoin’leri Sattı! Elde Edilen Gelir Ukrayna’ya Gidecek!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.