Binance Labs, FIO Protokolü İçin 5.7 Milyon Dolarlık Yatırım Turu Başlattı

Binance Labs
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’in yatırım kolu ve kuluçka platformu olan Binance Labs, yeni bir Blokchain protokolü olan FIO Protokolü için 5.7 milyon dolarlık finansman turu başlattı.

5 Eylül’de yayınlanan bir basın açıklamasına göre, Binance Labs, Foundation of Interwallet Operability(FIO)’nin Blockchain Kullanılabilirliği Protokolü’nü geliştiren Denver merkezli Dapix firmasına yatırım yaptı.

Yatırımın ilk turunda mevcut yatırımcılardan Access Venture Partners ve Dundee Venture Capital gibi mevcut yatırımcılar var. Ayrıca bu tura, Blockwall Capital, NGC Ventures ve LuneX Ventures gibi yeni yatırımcılar da katıldı.

Yeni yayınlanmış olan yatırım turu, birden fazla Blokchain altyapısını kullanan blok zincirleri, koinler veya tokenler arasında kullanılabilirliği artırmak üzere tasarlanmış, bağımsız, açık kaynaklı bir Blockchain protokolü olan FIO Protokolünün ilk kez başlatılmasını sağlayacak. Bu protokolün amacı, farklı Blockchain zincirlerinde farklı tokenleri gönderme ve almadaki riskleri ve karmaşıklığını ortadan kaldırmak. Bunun için güvenlik katmanı olarak diğer Blockchain’lerin yanında yer alacağı iddia ediliyor.

Bitcoin.com ve ShapeShift de Binance Labs’ın FIO Protokolü Üyeleri Arasında

The Foundation of Interwallet Operability(FIO)’nin Kuruluşu, FIO Protokolünü destekleyen başlıca kripto para cüzdanları, borsalar ve kripto para ödeme sistemlerinden oluşan uluslararası bir ticaret birliğidir. An itibari ile bu topluluğun içinde büyük kripto para cüzdanı ve istatistik kaynağı olan Bitcoin.com, İsviçre kökenli kripto para borsası ShapeShift, Binance’s Trust Wallet, Atomic Wallet, Enjin Wallet ve diğerleri gibi 24 üye daha bulunuyor.

FIO Protokolü’nün ilk haberi, çeşitli büyük cüzdan kullanıcılarının FIO kullanıcı adlarını ayırabildiği(rezerve edebildiği) yerler: Blockchain adresini görme ihtiyacını ortadan kaldıran çapraz zincir denilen ‘Cross-Chain’ sayesinde herkes tarafından bu adresler okunabilir.

Satış öncesi ve yeni yatırım turu, FIO Protokolü geliştiricilerinin Mainnet(Ana Ağ) lansmanını 2020’nin başlarında yapmasını sağlayacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!