Burger King Almanya İnternet Siparişlerinde Bitcoin’i Kabul Etmeye Başladı

Burger King Almanya
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyaca ünlü fast-food zinciri Burger King Almanya paket siparişleri ve mobil uygulamasında Bitcoin(BTC)’i ödeme yöntemi olarak kullanmaya başladı.

Burger King
Burger King Almanya İnternet Siparişlerinde Bitcoin’i Kabul Etmeye Başladı 1

Burger King’in resmi websitesinde BTC’nin kabul edildiği belirtilmesine rağmen Bitcoin’in Almanya’da bulunan 600 Burger King restoranında da geçerli olup olmadığı ise hala belirsiz.

Dünyaca ünlü markalar artık kripto paraları ödeme yöntemi olarak kendi ödeme sistemlerine ekliyorlar. Bu listeye her geçen gün yeni şirketler ekleniyor. Bu durum başta Bitcoin olmak üzere kripto para teknolojisinin gerçekten çok önemli ve büyük bir teknoloji olduğunu ispatlıyor.

Burger King kripto paraları tekrar kullanmaya başladı

2017 yılının yaz aylarında Rusya’daki Burger King restoranları önce Bitcoin ödemelerini kabul ettiğini, sonra da kendi kripto para birimlerini, Whoppercoin’i tanıttı. Yine 2017 yılında Hollanda’da bulunan Arnhem şehrinde bir restoranda da BTC kullanılmaya başlandı.

Churchbase’e göre, Burger King ilk olarak Florida’da, 1954 yılında kuruldu. Şirket şu an dünyanın 98 farklı ülkesinde bulunan 13.000 noktasında günde 11 milyon insana hizmet veriyor. Şirketin yıllık kazancının 1.7 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Bitcoin, 2009 yılından bu yana inanılmaz bir büyüme elde etti. Bir zamanlar bankaların ve bir kesim tarafından sadece suçluların kullandığı kripto para olarak görülen Bitcoin’in artık büyük şirketler tarafından ödeme aracı olarak kullanılması her geçen gün artıyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.