BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$61,780.01
ETH
$3,744.31
XRP
$1.09
LTC
$185.23
LINK
$25.63
BNB
$481.86
XTZ
$6.56
EOS
$4.42
NEO
$42.73
$61,795.70
+0.83%
$3,736.55
-2.4%
$1.09
-0.64%
$185.23
+0.78%
$1.00
0%
$1,372.47
-2.4%
$255.60
-1.86%
$52.40
-0.98%
$139.28
+1.29%

Binance Malta Adasında Lisanslı Değil

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yakın zamanda gerçekleşen bir röportajda, Malta Parlamentosu, ada ülkesinde zirvede yer alan kripto para birimi borsası Binance‘nin yasal durumunu açıkladı.

Malta Finansal Hizmetler ve Dijital Ekonomi’nin Bakanı Bartolo Clayton, kripto para birimi borsasının yargısal anlamda hiçbir zaman lisanslı olmadığını belirtti:

“Özerk bir kuruluş olan Malta Finansal Hizmetler Kurumu tarafından bildirildiği gibi, Binance hiçbir zaman MFSA tarafından sağlanan resmi bir lisansa sahip olmamıştır. Changpeng Zhao kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Malta’nın pozisyonunun değişmediğini söyleyerek bu açıklamayı destekledi.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Ayrıca Bakan, Malta hükümetinin kripto para birimi ile çalışan firmalara karşı tutumuna dair fikirleri açıklamaya çalıştı:

“Bu, hükümetin bir şekilde kripto para birimlerine karşı daha sert ve katı bir tutum sergilediği anlamına gelmez. Yalnızca gerçekleri belirten bir otoriteye sahip olduğu anlamına gelir. Çünkü, Malta hükümeti, Blockchain’i geliştirme konusunda kararlı. Malta hükümeti, gelişmekte olan sektörler arasında daha fazla sinerjinin oluşturulmasının ve yararlarından faydalanılması için teşvik edilmesinin gerektiğine inanıyor.”

Changpeng Zhao, Binance ve Malta’yı saran “FUD(korku, kararsızlık, şüphe) ve yanlış anlama” konusuna değiniyor

Coinzilla Banner (728x90)

Clayton’ın yaptığı açıklamalar, Malta’nın finansal faaliyetlerinin takibini sağlayan Malta Finansal Hizmetler Kurumu’nun 21 Şubat tarihli basın açıklamasında yer almaktadır: “MFSA, Binance’nin kripto para birimi sahasında faaliyet göstermesine izin vermedi ve bu yüzden borsa, MFSA tarafından düzenlenen bir yapıya sahip değildir.”

Sonraki gün, Changpeng Zhao (CZ), kripto para birimi topluluğunun endişelerini gidermek amacıyla bir tweet paylaştı. CZ, duyuruyu “geçmiş bir haber” olarak nitelendirdi. Ayrıca sözlerine, “Binance, dünya çapında ya ortaklarımız ya da doğrudan internet sitesi tarafından işletilen bir dizi düzenlenmiş kuruluşa sahip” ifadelerini ekledi.

“Binance.com, merkezi olmayan bir sistemdir. Bu yüzden de dünya çapında 180’den fazla ülkede kullanıcılarımıza ulaşım sağlayabilmektedir. Sınırlarını zorlamanın yanı sıra gerçek bir bağımsız kurum olma tecrübesine sahiptir.”

Malta Today’e göre, Cayman Adaları’nda Binance etkin bir güç olarak varlığını sürdürmektedir.

STO’ları düzenlemek için harekete geçildi

25 Şubat’ta MFSA, Temmuz ayında yayınladığı Security Token Offering (STO) için bilgilendirme taslaklarına gelen geri bildirimleri yayımladı.

Katılımcılar, düzenlenmiş bir menkul kıymetin (yatırım amaçlı elde edilen ortaklık) Avrupa kanunları uyarınca devredilebilir bir güvenlik tanımını karşıladığını savunarak, düzenleyicinin güvenlik tekliflerini farklı token cinsinden kategorize edilmiş varlıklar halinde ayrılması önerisine katılmamıştır.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.