Revolut, 50 Eyalette Hizmete Sunulacak

revolut
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Revolut şirketi, kripto para birimlerinin yönetimi ve düzenlenmesi için çalışmalar yürütüyor. Şirketin geliştirdiği uygulama yakın zamanda akıllı telefonlar için hizmete sunulacak. 5,5 milyar değere sahip uygulaması ile 500 milyon dolar elde eden Revolut, Avrupa’nın en büyük FinTech’lerinden birisidir. Revolut bir neobanktır. Yani basitçe, geleneksel bankalardan farklı olarak masraf kesintisi veya lisans anlaşma sıkıntılarının bulunmadığı bir bankacılık uygulamasıdır.

Şirket, Avrupa’da köklü bir yapıya sahiptir. Kendi bölgesinde 29 adet fiat (itibari) para birimi üzerinden Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), ve Ripple (XRP) alım satımlarına olanak sağlıyor. Şirket, 50 ABD eyaletinin tamamında da aynı hizmeti müşterilerine sunmayı hedefliyor.

Revolut’un ABD’deki teklifini görüşmek üzere şirketin Kuzey Amerika genel müdürü Dan Westgarth ile bir araya gelindi.

ABD’deki kripto para piyasasını değerlendiren Dan, Square’in en büyük rakibi olduğuna inandığını söyledi. Sadece Bitcoin (BTC) sunan Square’in Cash App uygulamasının aksine, Revolut’un menüsünde dört büyük kripto para birimi daha mevcut.

Kripto para, şirket için önemli bir gelir kaynağı sağlıyor ve ayrıca kullanıcı elde etmekte önemli bir  güç konumunda.

Revolut 500 milyon dolar elde etti

Şirket yatırımcılarının, kripto para birimlerini bir risk olarak görüp görmediği konusunda yöneltilen sorulara Westgarth şöyle cevap verdi:

“Yatırımcılarımız, kripto para birime sahip olmaya meraklı. İyi yönetildiği sürece riske aldırmıyorlar ve biz de yönetim konusunda oldukça iyiyiz.”

Gelecek, varlığa dayalı tokenlerde

Dan, varlık destekli tokenlerin yüksek potansiyele sahip olduğuna inandığını açıkça ifade etti:

“Hisse senedi ya da tahvil, hatta kripto para birimi almak oldukça kolaydır. Ancak deneyimsiz yatırımcıların değerli madenlere sabitlenmiş tokenlara denk gelmeleri neredeyse imkansızdır. Yani, elmas veya altına sabitlenmiş bir token varsa, bu çok cazip olabilir.” 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!