binance p2p

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Binance P2P 2022 Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Mobil Kılavuz!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto sektörünün ciddi anlamda büyümesi ile birlikte alım satım yapmak için sunulan hizmetler de buna bağlı olarak büyüdü.

Bugün sizlere kendi para biriminizle istediğiniz kripto varlığı satın almanızı mümkün kılan, lider kripto borsası Binance’in bir platformundan bahsedeceğiz.

Binance P2P Nedir?

P2P (Eşler Arası) işlemleri bazı bölgelerde C2C (Eşler Arası Müşteri) işlemleri olarak da bilinir. P2P ticaretinde, bir kullanıcı bir P2P platformunda, borsasında veya pazar yerinde başka bir kullanıcıyla doğrudan kripto para ticareti yapabilir.
P2P platformu, alıcıların ve satıcıların tekliflerini göndermeleri için bir platform sağlayarak bir işlem yardımcısı görevi görür. Ayrıca, işlem yürütme sırasında dijital varlıkların güvenli ve zamanında teslim edilmesini sağlayabilir.

Ek olarak belirtecek olursak geçen yıl Binance P2P, günlük 54 milyon dolarlık işlem hacmiyle 3,8 milyon siparişle 7 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdi. Binance P2P kullanıcılarının sayısı da 2019’a kıyasla yedi kat arttı. Dünya çapında ihtiyaçlarını karşılayan 2.000’den fazla P2P sağlayıcısı ile kullanıcıların birçok seçeneği vardır.

Bu işlemleri yapabilmek için önce Binance’ye kayıt olmanız gerekiyor.

Aşağıdaki yeşil butona tıklayarak hemen şimdi ücretsiz Binance hesabı oluşturabilirsiniz.

Hemen Şimdi Ücretsiz Kayıt Olun!

600’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buraya tıklayarak Binance’ye ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Binance P2P’nin Avantajları Nedir?

  • Canlı alım satım sohbeti ile olası problemlerin önüne geçer.
  • Binance P2P’nin en büyük avantajlarından biri komisyon olmamasıdır. Çoğu P2P platformu ticaretinizi azaltacak olsa da Binance P2P ile bunun için endişelenmenize asla gerek yok. Herhangi bir komisyon ödemeden paranızın karşılığını tam anlamıyla alabilirsiniz.
  • Binance P2P’de sunulan 300’den fazla ödeme yöntemi arasından işlemleriniz için para göndermek veya satın almak için tercih ettiğiniz yöntemi siz belirleyebilirsiniz.
  • Binance, dünyadaki en büyük ve en ilgili kripto topluluklarından birine sahip olduğunu belirtelim. Ayrıca müşteri isteklerine çeşitli dillerde cevap veren global bir müşteri hizmetleri ağına sahiptir. Bu işbirliği düzeyi, Binance P2P’den aldığınız hizmet düzeyine ciddi anlamda katkıda bulunur.
  • Binance P2P platformundaki güvenlik önlemlerinden biri, tamamlanmamış bir işlemde kripto para birimini kilitlemek için bir mekanizmanın bulunmasıdır. Bu mekanizma, hırsızlığı ve sahtekarlığı önlemek için ekstra bir güvenlik katmanı ekler. Bu nedenle, kötü niyetli yatırımcıların işlemlerinin bir kısmını yapmayarak paranızı veya kriptonuzu çalmalarına izin vermez.
  • P2P kullanıcıları, işlem sürelerini 15 dakika kadar kısa bir sürede ayarlayabilir. Bu, seçtiğiniz sağlayıcı ile 15 dakikaya kadar güvenli ve hızlı bir P2P işlemini tamamlayabileceğiniz anlamına gelir.

Sizlere Binance P2P’nin ne olduğunu ve avantajlarını detaylı bir şekilde anlattığımıza göre şimdi gelelim bu platformda nasıl işlem yapabileceğimize.

<< Hemen Binance P2P Platformunu İnceleyin >>

Binance P2P Uygulama Üzerinden Nasıl Kripto Para Satılır?

1. [Cüzdanlar] seçeneğine tıklayın ardından [Finansman] seçeneğine tıklayın, sonrasında satmak istediğiniz kripto parayı Finansman Cüzdanınıza [Aktar] öğesine tıklayın. Ancak Fonlama cüzdanında zaten kripto paranız varsa, direkt olarak ana sayfaya gidin ve alım satım sayfasına girmek için “P2P Alım Satım” a dokunun.

Binance P2P 2022 Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Mobil Kılavuz

2. Aşağıdaki görselde kırmızı çerçeve içinde görebileceğiniz üzere uygulama ana sayfasında P2P Ticaretine tıklayın. P2P işlem sayfasının üst kısmındaki “Sat” a dokunun bir varlık seçin (burada USDT’yi örnek alalım), ardından bir alıcı seçin ve [Sat] düğmesine dokunun.

Binance P2P 2022 Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Mobil Kılavuz

3. Satmak istediğiniz miktarı girin ve bir ödeme yöntemi belirleyin. Ardından işleminizi gerçekleştirmek için [USDT Sat] seçeneğine tıklayın.

Binance P2P 2022 Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Mobil Kılavuz

4. Tüm bunların ardından işlem “Bekleyen Ödeme” şeklinde görünecektir. Alıcı ödemeyi yaptıktan sonra, karşınıza “Makbuzu Onayla” şeklinde bir seçenek çıkacaktır. Lütfen alıcıdan seçtiğiniz ödeme yöntemi ile ödeme aldığınızdan emin olun. Alıcıdan para alındığını onayladıktan sonra, kriptoyu alıcının hesabına aktarmak için sırasıyla [Ödeme alındı] ve [Onayla] seçeneğine tıklayın. Tüm bunların ardından da herhangi bir para alamadıysanız, herhangi bir maddi kayıp yaşamamak için lütfen kripto varlığınızı serbest bırakmayın.

Binance P2P 2022 Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Mobil Kılavuz

İşlem sürecinde herhangi bir sorun yaşadığınız takdirde, sayfanın sağ üst köşesindeki sohbet penceresini kullanarak alıcıyla iletişime geçebilir veya direkt olarak [İtiraz Et] seçeneğine tıklayabilirsiniz; müşteri hizmetleri, siparişi işleme koymada size tamamen yardımcı olacaktır.

Binance P2P 2022 Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Mobil Kılavuz

Binance P2P Uygulama Üzerinden Nasıl Kripto Para Alınır?

Bu platform üzerinden satış yapabildiğimiz gibi aynı zaman da alım da yapabiliriz. Aşağıdaki adımları izleyerek kolayca kripto para satın alabilirsiniz.

1. Ana sayfada, P2P Ticaretine tıklayın.

P2P sayfasında “Satın Al” sekmesine ve satın almak istediğiniz kriptoya (örneğin USDT olsun) tıklayın ve ardından bir satıcı seçin. Bu işlemlerin ardından “Satın Al”a tıklayın.
Binance P2P 2022 Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Mobil Kılavuz
2. Satın almak istediğiniz miktarı girin, satıcının ödeme yöntemini veya yöntemlerini onaylayın ve tekrardan “USDT Satın Al”a tıklayın.
Binance P2P 2022 Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Mobil Kılavuz
3. Satıcının ödeme süresi içinde sizlere verdiği ödeme bilgilerine göre parayı doğrudan satıcıya aktarın ve ardından “Fonu transfer et” seçeneğine tıklayın. Aktardığınız ödeme yöntemine dokunun, “Aktarıldı, sonraki” seçeneğine tıklayın.
Binance P2P 2022 Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Mobil Kılavuz
Ancak bu noktada bilmeniz gereken bir durum daha var.
Binance’de ödeme yöntemi belirlemek, “Aktarıldı , sıradaki” seçeneğini tıkladığınızda ödemenin doğrudan satıcının hesabına gideceği anlamına gelmiyor. Ödemeyi, banka havalesi ya da satıcının tercih ettiği ödeme bilgilerine göre başka bir üçüncü taraf ödeme platformu aracılığıyla doğrudan satıcıya tamamlamanız gerekir. Herhangi bir işlem yapmadıysanız lütfen “Transfered, next” seçeneğine tıklamayınız. Bu durum, P2P Kullanıcı İşlem Politikasını ihlal eder.
4. Bu adımda durum “Serbest bırakılıyor” olarak görünecektir.
Satıcı kripto para birimini serbest bıraktıktan sonra işlem biter. Dijital varlıkları Spot Cüzdanınıza aktarmak için Spot Cüzdanına Aktar seçeneğine tıklayabilirsiniz.
Binance P2P 2022 Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Mobil Kılavuz
5. Fiat cüzdanınızda satın aldığınız kriptoyu kontrol etmek için altta görünen “Cüzdan”a ve de ardından “Fiat”a tıklayabilirsiniz. Ayrıca “Transfer” seçeneğine tıklayıp, kripto para birimini ticaret için spot cüzdanınıza aktarabilirsiniz.
Binance P2P 2022 Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Mobil Kılavuz
Bu durumlara dikkat ediniz:

Eğer ki “Aktarıldı, sıradaki” seçeneğine tıkladıktan 15 dakika sonra kripto para birimini almazsanız, üst kısımdaki “Telefon” veya “Sohbet” simgesine tıklayarak satıcıyla iletişime geçebilirsiniz. Veya “İtiraz Et”e tıklayabilir, bir “İtiraz Nedeni” ve “Kanıt Yükle” seçeneğini seçebilirsiniz.

Binance P2P 2022 Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Mobil Kılavuz

Tüm süreç bu kadar basit, sizlerde bu makalemizdeki gibi adım adım ilerlerseniz dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan Binance’nin P2P platformunu keyifle kullanabilirsiniz.

Binance P2P 2022 Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Mobil Kılavuz!