Binance

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Binance Smart Chain, BNB Yakma Mekanizmasını Etkinleştirdi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BSC, otomatik yakma mekanizmasını başlattı, ancak Ethereum’un Londra hard fork’undan bazı farklılıklar içeriyor.

Binance Akıllı Zinciri (BSC), tokenomik yapısına gerçek zamanlı bir yazma mekanizması entegre eden BEP-95’i yakın zamanda etkinleştirdi. Şu andan itibaren, BSC doğrulayıcıları tarafından toplanan sabit bir gaz ücreti oranı her blokta yakılacaktır.

Binance Smart Chain, BNB Yakma Mekanizmasını Etkinleştirdi

BSC, yeni mekanizmanın bu hafta başlarında Twitter üzerinden başlatıldığını duyurdu. Yönetim tarafından ayarlanabilen yanma oranının şu anda yüzde 10 olduğu bildiriliyor.

BEP-95, Binance’ın yazma sürecini hızlandırmak ve ağı daha fazla merkezsizleştirmek amacıyla 22 Ekim’de tanıtıldı. Şirket ayrıca bunun, muhtemelen artan kıtlık nedeniyle BNB token’larının fiyatını artıracağını teorileştirdi.

Binance, “Bu BEP’i uygulamak, doğrulayıcıların ve yetki verenlerin staking’den aldığı toplam BNB miktarını azaltabilir, ancak ödüllerinin itibari para cinsinden değeri artabilir” dedi. “Bu yakma mekanizması BNB arzını daha da azaltacaktır; bu nedenle artan talep, BNB değerini daha da yükseltecektir.”

Binance, başlangıcından bu yana BSC yakımlarını manuel olarak yürütüyor. Amacı, BNB’nin toplam arzını 200 milyon token’dan 100 milyon token’a kadar yüzde 50 oranında azaltmaktı. Bahsi geçen manuel yakım işlemi, BEP-95 duyurulmadan kısa bir süre önce gerçekleştirildi ve ağdan 640 milyon dolar (1.335.888 BNB) azaltıldı.

Binance’in gerçek zamanlı kaydı, borsanın planlanmış yakma etkinlikleriyle birlikte çalışacak. Özellikle, planlanan yakmalar 100 milyon BNB tedarik hedeflerine ulaştıktan sonra bile yürürlükte kalacaktır. BEP-95’e göre: “Tasarım gereği, BNB deflasyonist bir token’dır.”

Binance, Yanan Ethereum’a Karşı

Binance’in yeni yakma mekanizması, Ethereum’un mekanizmasına benzer ancak aynı değil. Her iki zincir de işlem ücretleri aracılığıyla yakma havuzu için token toplarken, bazı BSC ücretleri hala doğrulayıcıları telafi etmek için kullanılıyor. Ethereum’da, tüm zorunlu ücretler, madencileri telafi etmek ve işlemciler için bir ‘bahşiş’ seçeneği ile yanma havuzuna gönderilir. Madencilerin geri kalanına, blok ödülleri teslim edilir.

Ayrıca Binance, Proof of Stake kullandığından, yanmayı dengelemek için dolaşıma giren yeni token’lar yoktur. Bu arada, Ethereum’un blok ödülleri ve yanık havuzu, para birimi arzını etkilerken birbirine karşı çalışır. Bu bazen Ethereum için net deflasyonist bir zaman dilimine neden olur, ancak yine de genel olarak enflasyonist bir ortam yaratır.

Binance Smart Chain, BNB Yakma Mekanizmasını Etkinleştirdi!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!