binance takas farming

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Binance Takas Farming Nedir ve Nasıl Para Kazanılır?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto varlıkları alıp işlem yapmanın birçok yolu mevcut. Ancak daha hızlı, basitleştirilmiş ve bunların yanı sıra işlem yaptıkça ödül kazanabileceğiniz bir yolu olduğunu biliyor muydunuz?

Bu yazımızda sizlere lider kripto para borsası Binance’in bir ürünü olan Takas Farming’den bahsedeceğiz.

Binance Takas Farming Nedir?

Binance Takas Farming, Binance Earn’de bulunan inanılmaz fırsatlar sunan bir üründür. Takas Farming kapsamında belirli token çiftlerini takas ettiğinizde ekstra BNB ödülleri alabilirsiniz.

Bu işlemleri yapabilmek için önce Binance’ye kayıt olmanız gerekiyor.

Aşağıdaki yeşil butona tıklayarak hemen şimdi ücretsiz Binance hesabı oluşturabilirsiniz.

Hemen Şimdi Ücretsiz Kayıt Olun!

600’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buraya tıklayarak Binance’ye ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Binance Takas Farming Nasıl Kullanılır?

Sizlere bu ürünü tanıttığımıza göre sıra nasıl kullanabileceğinize geldi. Adım adım anlatarak sizlerin de bu ürüne kolayca erişmenizi sağlayacağız.

1. Binance hesabınıza giriş yapın ve [Al-Sat]- [Takas Farming] bölümüne tıklayın.

Takas Farming - Kripto Alıp Satmanın Basitleştirilmiş Hali

Ayrıca isterseniz, Binance Uygulaması üzerinden [Daha Fazla]- [Al-Sat]-[Takas Farming] bölümüne dokunarak da Binance Takas Farming’e erişebilirsiniz.

Takas Farming - Kripto Alıp Satmanın Basitleştirilmiş Hali

2. Takas etmek istediğiniz token’ı seçin ve miktarını girin. Token’ı ve miktarını doğrulayın. Sistem, piyasa fiyatını gösterecek ve slipaj ile komisyonu otomatik olarak hesaplayacaktır. Devam etmek için [Takas Et] öğesine tıklayın.

Takas Farming - Kripto Alıp Satmanın Basitleştirilmiş Hali

Takas Ödülleri’ne Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Binance Takas Farming kapsamında şu an için yalnızca belirli token çiftlerinde Takas Ödülleri alınabilmektedir. Takas Ödülleri ise, BNB cinsinden komisyon iadeleridir.
1. BNB cinsinden yüzde 50’ye varan komisyon iadesi alınabilen likit takas çiftlerinin tümünü görüntülemek için [Tümünü Gör] seçeneğine tıklayın.
Ancak şu durumlara dikkat etmeniz tavsiye edilir.

-Alacağınız Takas Ödülleri, emrinizin takas oranına göre hesaplanacaktır. Komisyon iadesi, takas edilerek BNB’ye dönüştürülecek ve Spot Cüzdanınıza yatırılacaktır.

-Takas işlemini onaylamadan önce seçtiğiniz token’larda Takas Ödülleri alınabildiğinden emin olun. Aksi takdirde, BNB iadeleri alamazsınız.

Takas Farming - Kripto Alıp Satmanın Basitleştirilmiş Hali

2. [Ödüllü tüm tokenleri filtreleyin] ifadesinin yanındaki kutuyu işaretleyin. Sistem, sadece Takas Ödülleri alınabilen token’ları sizlere gösterecektir. Takas etmek istediğiniz token’ı seçin ve miktarı girin.

Takas Farming - Kripto Alıp Satmanın Basitleştirilmiş Hali

3. Seçtiğiniz token’ı ve miktarını doğrulayın.

Takas Farming - Kripto Alıp Satmanın Basitleştirilmiş Hali

4. Sistem, takas fiyatını gösterip slipajı, komisyonu ve BNB cinsinden tahmini Takas Ödüllerini otomatik olarak hesaplayacaktır. Devam etmek için [Takas Et] öğesine tıklayın.

Takas Farming - Kripto Alıp Satmanın Basitleştirilmiş Hali

Token’ı Nasıl Seçebilirsiniz?

Takas Farming ‘de [Satılacak Varlık] ve [Alınacak Varlık] alanlarında token’ların üstüne tıklayarak veya [Arama] sekmesini kullanarak Token seçimi yapabilirsiniz. Orta kısımda yer alan değiştirme butonu ile alım-satım varlıklarının kendi aralarında yerlerini değiştirebilirsiniz.

Ayrıca karşınıza çıkacak olan durumların ne anlama geldiği ise aşağıda mevcuttur.

Fiyat: Takas işleminin tahmini fiyatıdır. Bu fiyatın, takas işleminin nihai fiyatı olmadığını lütfen dikkate alın. Nihai fiyatı, emri onaylamanızın ardından göreceksiniz.

Komisyon: Likidite sağlayıcılar tarafından tahsil edilen alım satım komisyonudur.

Slipaj: Takasın gerçekleştiği nihai fiyatın, alım satım miktarı nedeniyle güncel fiyattan saptığı tahmini yüzde anlamına gelir.

Tahmini Komisyon İadesi: BNB cinsinden alacağınız, Takas Ödüllerinin tahmini miktarıdır.

Takas işlemi tamamlandıktan sonra bir onay göreceksiniz. Emri incelemek için [Takas Geçmişini Görüntüle] seçeneğine veya başka bir emir vermek için [Takasa Geri Dön] seçeneğine tıklayıp işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Takas Farming - Kripto Alıp Satmanın Basitleştirilmiş Hali

Takas Farming’in Riskleri Nedir?

Takas Farming için en büyük risk kalıcı kayıptır. Takas Farming’e girdiğinizde işlemleriniz örneğin 1 ETH ila 100 DAI gibi belirli bir oranda olacaktır. Karşılıklı faiz oranları değiştiğinde maalesef ki kalıcı kayıplarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Fiyat gelişiminin yönü burada önemsizdir: hareket ne kadar büyükse, kaybın oranı da bununla birlikte büyük olur. Bu kayba karşı ancak daha az değişken, istikrarlı kripto paralara yatırım yaparak korunabilirsiniz.

Ancak her ne olursa olsun lider kripto borsası Binance için en önemli noktanın yatırımcı olduğunu hiçbir zaman unutmayınız.

Takas Farming’in Avantajları!

Binance Takas Farming’in güçlü yönlerinden biri, kullanım kolaylığıdır. Takas Farming, Binance hesabınızda hazırdır, bu nedenle bu ürünü kullanmak gerçekten çok kolaydır.

Binance’de sabit paralardan daha yenilikçi paralara kadar onlarca farklı likidite havuzu arasından seçim yapabilirsiniz.

Takas Farming’in bir diğer avantajı da ödül olarak BNB alabilmenizdir. Ancak bunu, işlem ücretinin bir kısmına ek olarak alırsınız.

Binance’de Takas Farming’in bir diğer büyük avantajı, fon değiştirirken blok zincirini kullanmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemesidir.

Ayrıca VIP kullanıcılar için yüzde 50’ye varan komisyon ücreti de Takas Farming’in avantajlarından biridir.

Binance Takas Farming Nedir ve Nasıl Para Kazanılır?