Binance, Web3 Farkındalığını Artırmak İçin Bu TikTok Fenomeni İle Anlaştı!

Web3
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyadaki en iyi kripto para borsalarından biri olan Binance, Web3 farkındalığını artırmak için TikTok’ta en çok takip edilen içerik oluşturucu olan Khaby Lame ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Etkileyici hamle, borsa için küresel bir marka elçisi olarak hareket edecek ve kripto ve blok zinciri alanını çevreleyen mitleri çökertmeye yardımcı olacaktır. 

Lame, işleri çok karmaşık hale getiren kendin yap içerik oluşturucularını çağıran videolarıyla 142 milyon takipçi kazanan TikTok’ta ün kazanmaya devam ediyor. Her iki avucunu da yukarı kaldırma şeklindeki popüler hareketini yaparken işleri çok daha basit hale getiren komik yaşam tüyoları sunarak takipçilerini eğlendiriyor.

Binance ise, imza içerik stiliyle Lame’in Web3’teki yanlış anlamaları ortadan kaldıran içerikler oluşturacağını söyledi. Binance yöneticilerinden James Rothwell’e göre, Lame, Web3 benimseme ölçekleri olarak ilişkilendirilebilirlik getirecek. Rothwell’in açıklaması ise şu şekilde oldu:

“Web3 ile ilgili çok fazla ayrıntı ve dünyadaki yanlış bilgilerle, bu alandaki bazı efsaneleri çürütmeye yardımcı olması için Khaby’nin gemide olması mükemmel bir adım oldu.”

Ünlü Tiktoker yaptığı açıklamada, bir süredir Web3’ü merak ettiğini söyledi. Lame’e göre, Binance ile olan ortaklık, normalde yaptığı iş ile “mükemmel bir şekilde hizalanıyor” ve bu da karmaşık şeyleri daha kolay ve daha eğlenceli hale getiriyor.

Khaby şu şekilde düşüncelerini ifade:

“Takipçilerimi ailem olarak görüyorum ve onlarla paylaşmak için her zaman yeni zorluklar ve ilginç içerikler arıyorum.”

Web3 etrafında içerik oluşturmanın ve efsaneleri ortadan kaldırmanın yanı sıra, TikTok yıldızı, hayranlarıyla etkileşimi artırmak amacıyla Binance ile birlikte değiştirilemez token (NFT) koleksiyonları da oluşturacak.

TikTok yıldızının Binance’e katılması, firmanın büyük ünlülerle çalışma çabalarını takip ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Binance, NFT’ler aracılığıyla hayranlarını Web3 alanına tanıtmak için futbol yıldızı Cristiano Ronaldo ile de ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

Bu arada, BİTCOŞAR ailesi olarak sizlere bildirdiğimiz üzere, Solana (SOL) kısa süre önce Web3 cep telefonu konseptine bir ön bakış yayınladı. Cihaz, ağın Web3 geliştiricileri için mobil yığınıyla birlikte piyasaya sürülecek. Topluluk, duyuruyu desteklemekten Solana ağındaki sorunları gündeme getirmeye kadar çeşitli tepkiler aldı.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.