kripto

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Kripto Piyasası Önümüzdeki Aylarda Daha Fazla Değer Kaybedebilir! Uzman Analist Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pantera Capital’den Dan Morehead, Federal Rezerv’in çok uzun süredir ciddi hatalar yaptığını ve bu hataların artık daha fazla “büyük çöküş” yaşanmasının muhtemel olduğu kripto para piyasası üzerinde bir etkisi olduğunu iddia ediyor.

Morehead, Terra’nın çöküşünü, sürdürülemez bir ekonomik ve istikrar modeli örneği olarak gösteriyor. Ayrıca Celsius’u ortalamanın altında risk yönetimi prosedürlerine sahip bir şirket örneği olarak vurguluyor. Sorunlu bir kripto para hedge firması olan Three Arrows Capital, aşırı kaldıraçlı ve marj gereksinimlerini karşılayamadı. Şirket, tüm olayları “büyük erimeler” olarak adlandırıyor.

“Muhtemelen önümüzdeki bir veya iki ay içinde birkaç tane daha gelecek,” dedi ve “her iflas etmiş kaldıraçlı varlık, karşı taraflar için bir dizi sorun bırakıyor” dedi.

Morehead ayrıca, şirketinin varlıklarının önemli bir yüzdesini Mayıs ayı sonlarında Bitcoin’e yatırdığını ve piyasanın “oldukça belirgin” olması durumunda Bitcoin’den vazgeçip daha yüksek riskli, daha yüksek ödüllü zemin altcoin’lere yığmayı düşünebileceğini açıkladı.

Pantera, bu projelerin birçoğunda uzun vadeli yükselişe rağmen, aşağı yönlü riski azaltmak için piyasadaki gerileme sırasında Bitcoin tahsisini artırdı.

Hisse Senetlerinden Ayrışma Mı Yaşanıyor?

Bu yıl, FED artan fiyatlar ile mücadele etmek için oranları artırırken kripto para birimleri düştü. Bu ortamda, Bitcoin’in liderliğini takip eden kripto para birimleri, ticaret sırasında sıklıkla birlikte hareket eden hisse senetleri ile güçlü korelasyonlar sergiledi. Dan Morehead’e göre, Bitcoin ve hisse senetleri arasındaki bağlantı, S&P 500’deki önemli düşüşlerin ortasında tipik olarak arttı, ancak bu eğilimin yakında tersine dönmesini bekliyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin, oran artışları ve enflasyon endişelerinin getirdiği risksiz bir ortam nedeniyle 2022’de değer kaybetti. Kripto para piyasa değeri verilerine göre, Bitcoin yazı yazılırken son 24 saatte  yüzde 5,16 düşüşle 19.037 dolardan işlem görüyor.

Kripto Piyasası Önümüzdeki Aylarda Daha Fazla Değer Kaybedebilir! Uzman Analist Açıkladı!