Binance, Yerel Düzenleyici Sorunlarına Rağmen İngiltere Lisansı İçin Başvuracak!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CZ’ye göre Binance, 6 ila 18 ay içinde Birleşik Krallık’ta kayıtlı bir kripto para birimi şirketi olmayı hedefliyor.

Kripto para borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, şirketinin Birleşik Krallık’ta Finansal Davranış Otoritesi (FCA) lisansı için başvuracağını söyledi. Kripto borsası ile yerel düzenleyiciler arasında bir süredir gerginlik olsa da, yönetici ilişkilerinin son zamanlarda düzeldiğine dair güvence verdi.

Düşman Bölgeyi Hedeflemek

The Telegraph ile yakın zamanda yapılan bir röportajda CZ, Binance’ın Birleşik Krallık’taki varlığını yeniden kurmak ve “İngiltere kullanıcılarına tam lisanslı ve tam uyumlu bir şekilde hizmet etmek” istediğini söyledi. Yerel düzenleyiciyle ilgili bazı sorunları çözecek birkaç şirket değişikliğinin ana hatlarını açıkladı. 

“Bu konuyu yeniden hedef aldık. Kurumsal yapılarda, ürün tekliflerinde, dahili süreçlerimizde ve düzenleyicilerle çalışma şeklimizde çok önemli bir dizi değişiklik yapıyoruz.”

Changpeng Zhao, Kaynak: Business Insider

Özellikle Binance, 6 ila 18 ay içinde Albion’da kara para aklama ve terör finansmanı izlemelerine uyan kayıtlı bir kripto para birimi şirketi olmayı hedefliyor. Bunu yapmanın bir yolu, ABD’de var olana benzer Binance UK adında ayrı bir şirket kurmaktır.

Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi (FCA), son aylarda Binance’a karşı oldukça olumsuz bir tutum sergiledi. Haziran ayında düzenleyici, borsaya ülkede faaliyet göstermesine izin verilmediğine dair bir uyarı yayınladı. Ağustos ayında FCA, Binance’ın yatırımcılar için önemli bir risk oluşturduğunu ve etkin bir şekilde denetlenemeyeceğini belirten duruşunu yineledi.

Yalnızca Birleşik Krallık düzenleyici kurumundan değil, aynı zamanda dünya çapındaki diğer birçok kuruluştan da kamuoyu tepkisi alan kripto para borsası, yapısını yeniden düzenlemeye karar verdi. Merkezi ve sınırları olmayan bir platform olarak kurulan borsa, şimdi yerleşecek bir yer arıyor.

Kripto Toplumu İyileştirebilir

CZ, kripto para endüstrisinin esasını vurgulayarak, bunu “insan toplumuna katkıda bulunmak için faydalı bir şey” olarak nitelendirerek, medeniyetin teknolojik gelişmeler sayesinde ilerlediğini hatırlatarak devam etti.

CEO ayrıca, fiat para birimleriyle yapılan işlemler yavaş ve pahalı olduğu için dijital varlıkların paranın daha iyi bir versiyonu olduğunu da sözlerine ekledi:

“Para bugün hala çok hantal. Aynı güvenlik derecesini, aynı derecede uyumluluğu sürdürebiliriz, ancak aynı zamanda bunu çok daha hızlı, çok daha kolay ve çok daha ucuz hale getirebiliriz.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!