Ethereum Güncellemesi 24 Saat İçinde Yayınlanacak! İşte Bilmemiz Gerekenler!

Ethereum
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum ağı, 8 Aralık 2021 Çarşamba gecesi büyük olasılıkla ulaşılacak olan 13.773.000 blok numarasında yayınlanacak bir güncelleme almaya hazırlanıyor. Piyasadaki artan oynaklık ile ağ, güncellemeyi beklenenden daha erken alabilir.

Yeni Güncelleme Ağa Ne Katacak?

Önceki Ethereum güncellemeleri, ağdaki çeşitli mekanizmaları değiştirmek, eklemek veya kaldırmak için tasarlanırken, yeni gelecek olan Arrow Glacier ağ güncellemesi, blok zincirinin önceki büyük güncellemelerde sürekli olarak aldığı bir şeydir.

Güncelleme, ağdaki Zorluk Bombası’nın (Difficulty Bomb) parametrelerini değiştirmek ve birkaç ay geriye itmek için tasarlanmış. Yapılacak olan güncellemede başka hiçbir değişiklik olmayacak.

Zorluk Bombası, yalnızca Ethereum ana ağında ve Ropsten test ağında bulunan PoW ağlarını etkileyecek. Ethereum ağı PoW’dan PoS ağına geçiş halinde olduğu için Zorluk Bombası’nı yalnızca ana ağda ertelemeye ve Buz Devri gelmeden önce Ropsten test ağını tamamen PoS’a geçirmeye karar verildi.

Zorluk Bombası ve Buz Devri Nedir?

“Zorluk Bombası” kavramı, Ethereum blok zincirine eklenen, ağın zorluk seviyesini önemli ölçüde artırmak için tasarlanmış ve madencilerin yeni bloklar kazımasını durduracak özel bir mekanizmadır.

Mekanizmanın alternatif adı olan “Buz Devri” (Ice Age), kod devre dışı kaldıktan sonra madencilik zorluğu arttıkça blok zincirinin çalışmayı durduracağı için formüle edildi. Madenciler, yeni blokları deşifre edemedikleri için yeni kripto paralar çıkarmakta da zorluk çekecekler.

Ethereum Güncellemesi 24 Saat İçinde Yayınlanacak! İşte Bilmemiz Gerekenler!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.