BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,499.10
ETH
$4,200.90
XRP
$1.10
LTC
$195.84
LINK
$32.27
BNB
$486.86
XTZ
$6.67
EOS
$4.83
NEO
$44.74
$63,491.11
+5.17%
$4,199.79
+4.24%
$1.10
+1.86%
$195.72
+3.7%
$1.00
0%
$1,542.62
+4.24%
$288.26
+4.14%
$55.80
+2.72%
$174.83
-1.02%

Bir Adet Bitcoin’e Sahip Adres Sayısı Son 4 Ayın En Düşük Seviyesinde! Dump mı Geliyor?

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

1 BTC tutan Bitcoin adres sayısı  4 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ancak bunun düşüş işareti olduğunu öne sürmek henüz erken.

Glassnode’dan alınan verilere göre, 1 BTC tutan Bitcoin (BTC) adreslerinin sayısı 20 Eylül’de dört ayın en düşük seviyesine geriledi. Ancak bunun lider kripto para birimi için düşüş işareti olduğunu öne sürmek için henüz erken olduğunu belirtelim.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

1 Bitcoin’e sahip adreslerin sayısının keskin bir şekilde düşmesine ne sebep oldu?

Az sayıda BTC bulunan adreslerdeki gözle görülür düşüş, merkezi olmayan finans (DeFi) piyasasının patlayıcı genişlemesi ile aynı zamana denk geliyor.

1 Ağustos’tan bu yana, Ethereum’daki DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer 4.091 milyar dolardan 9.77 milyar dolara yükseldi. DeFi’deki büyük sermaye artışı, Wrapped Bitcoin (wBTC) gibi tokenlara olan talebin artmasına neden oldu.

The total value locked in DeFi

Kullanıcılar, kripto para varlıklarından getiri elde etmek için öncelikle DeFi protokollerini kullanıyor. BTC’yi Ethereum’a transfer etmek mümkün olmadığından, kullanıcılar BTC’yi wBTC’ye dönüştürüyor ve ardından DeFi platformlarında wBTC kullanıyor.

DeFi platformlarına yönelmek ve getiri elde etmek için wBTC kullanmak, Bitcoin sahiplerinin iki şeye ulaşmasını sağlar. İlk olarak, BTC kullanıcıları BTC satmadan da DeFi protokollerini kullanabilir. İkincisi, Bitcoin yatırımcıları, BTC’nin fiyat hareketlerinden potansiyel olarak değer kaybı yaşamazlar.

WBTC’ye olan talep arttıkça 1 BTC tutan küçük BTC adreslerinin sayısı muhtemelen düştü. DeFi’nin popülaritesi arttıkça kullanıcılar BTC’lerini wBTC’ye dönüştürmüş olabilir.

Coinzilla Banner (728x90)

Temmuz ayında, Messari’de bir araştırmacı olan Jack Purdy, wBTC’nin hakimiyetinin kısa ve orta vadede muhtemelen devam edeceğini söyledi ve şu yorumu yaptı:

“wBTC kısa ve orta vadede hakimiyetini sürdürmeye hazırlanıyor. Bununla birlikte, bu varlıklar düzenleyicinin dikkatini çekecek kadar büyüdükten sonra bu alana hükmetlerin müdahale ihtimali bulunuyor.”

Ancak küçük adreslerdeki düşüş ve wBTC’nin yükselişi, Bitcoin için düşüş eğilimine işaret etmiyor.

Sonunda, kullanıcılar wBTC’lerini DeFi protokollerinden çıkarmaya karar verdiklerinde, onları BTC’ye geri dönüştürürler. Adresler BTC’yi Ethereum ağındaki wBTC’sine taşıdıysa bu, kullanıcıların BTC sattığını göstermez.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bunun yerine, devam eden DeFi döngüsünün sonuna kadar sürebilecek kısa vadeli bir eğilim olabileceğini öne sürüyor.

wBTC 1 milyar dolara yükseliyor

18 Eylül’de Skew, wBTC’nin değerinin 1 milyar dolara yükseldiğini bildirdi. CoinMarketCap‘in verilerine göre şu anda dolaşımda olan 76.047 wBTC, daha fazla kullanıcının BTC’yi Ethereum tabanlı DeFi platformlarına getiri için transfer ettiğini gösteriyor.

The wBTC market cap

WBTC, 1 BTC’nin tam değerini temsil ettiğinden, Bitcoin için uzun vadede düşüş eğilimi göstermez. Aslında, pozitif bir ölçü olduğu söylenebilir.

Kullanıcıların wBTC kullanarak getiri elde etmelerini sağlayan DeFi platformları karlı olsa da, yüksek riskli ve yüksek getiri havuzları söz konusu. WBTC’nin yükselen piyasa değeri, birçok kullanıcının potansiyel bir BTC rallisini kaybetme riskini almak istemediğini gösteriyor.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.