Toplam Arzının Yüzde 67’sini Yakan Popüler Altcoin Sert Sıçradı

Altcoin
Altcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CREAM Finance, büyük bir token yakım işlemini duyurdu. Haberlerin ardından altcoin CREAM’in fiyatı aniden fırladı.

Merkezi olmayan kripto para birimi borsa protokolü C.R.E.A.M. Finans, güçlü bir iç tartışmanın ardından 20 Eylül’de önemli bir token yakma kararı aldığını duyurdu.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Protokolün resmi hesabı, arzdaki birkaç olası düşüşün ardından, tüm  CREAM tokenlarının %67’sini yakmanın alternatif en iyi seçenek olarak seçildiğini açıkladı. Bu durum, yakma işlemi tamamlandığında 6 milyon $’dan fazla CREAM tokenının sonsuza dek yok olacağı anlamına geliyor.

Yönetim tokenlarına elveda

Resmi bir blog gönderisinde, C.R.E.A.M. Finans, tüm yönetim tokenlarının ve feed tokenlarının %7,5’inin imha edileceğini açıkladı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bu yakma “yönetim” tokenlarının %100’ünü ve feed tokenlarının %7,5’ini içerecek. Bu eylemin, mevcut token sahiplerine daha fazla kesinlik sağlarken, projenin uzun vadeli başarısı için daha güçlü bir temel oluşturacağına inanılıyoruz.

Likidite sağlayıcılarının sahip olduğu tokenlar ve protokol geliştirmeye ve Compound’a yönelik olanlar bu durumdan etkilenmeyecek.

Cream_Finance

Böylece, likidite sağlayıcıları artık toplam CREAM arzının %61,5’ini kontrol ederken, ekip %23,1’e sahip olacak. Bu gücün yeniden dağıtılması, şimdiye kadar toplam arzın %60’ını oluşturan yönetim tokenlarının tamamen kaldırılması sayesinde mümkün olacak.

Feed yatırımcılarımız ve projeye destek verenler, destek ve fedakarlıkları sayesinde, 1 yıllık, aylık hak edişin hızlandırılmış hak edişi karşılığında %75 yakımı kabul ettiler. Özellikle, feed tokenları artık 24 Eylül’den itibaren aylık olarak kullanılacak.

C.R.E.A.M ekibi de temelden yatırımcılarıyla aynı kararı alma fırsatı buldu. Yine de, çoğunlukla stratejik nedenlerle o yoldan gitmeyi reddettiler.

Kararın ardından altcoin sert sıçradı

Bu büyüklükteki bir kararın iki sonucu olabilir: Ya piyasa değerinde önemli bir kayıp (temel değerin olmaması veya projeye güven duyulması durumunda ortaya çıkar) ya da her bir tokenın fiyatı, mevcut piyasa değerini yeni arz ile eşleştirmek için artar.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

C.R.E.A.M. durumunda, fiyatlar iyimser bir rotayı izleyerek, haberler olağanüstü sonuçlar vermiş görünüyor. Token fiyatı, bugün düzelmeden hemen önce duyurudan hemen sonra yükseldi. Yaklaşık 70 dolardan 165 dolara çıktı. Bu yükseliş %134 artış anlamına geliyor.

Cream_Finance_Chart

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.