Bir İlk: İran Bitcoin’i Uluslararası Ticaret İçin Bir Ödeme Aracı Olarak Yasallaştırıyor

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası para birimleri için sıkışıp kalan İran, ithalatın devam etmesine izin vermek için Bitcoin’e yöneliyor.

İran, devlet düzeyinde bir ödeme aracı olarak BTC kullanan dünyadaki ilk ülke oluyor. İran’daki kabine, yasada yapılan bir değişiklikle, mal ithal ederken BTC ile ödeme yapabilmelerini sağlıyor.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Ülke yıllardır uluslararası yaptırımlardan muzdarip. BTC ile bu engellerin bir kısmını atlatmak istiyor

İran bu Bitcoin’i nasıl elde etti?

İran, BTC madenciliğine kendini adamıştır. Bu yıl ülke, endüstri ve ülke için net kurallar getirdi.

İran Merkez Bankası (CBI) bu yapıda önemli bir rol oynuyor. Ülkedeki BTC madencileri, malları ithal etmek için gelirlerinin (bir kısmını) bankaya devrediyor. Bu, banka ve Enerji Bakanlığı’nın verdiği bir rapordan anlaşılıyor.

Ülkedeki madencilere bir tür limit veriliyor. Kazanılan her şey devlete gidiyor. Bu sınır, madencilerin aldığı sübvansiyona bağlıdır. Madenciler Enerji Bakanlığı ile seçimleri için anlaşma yapabilirler.

Bitcoin ile ödeme yapmak

Dünya ekonomisinden kısmen kopmuş bir ülke, sorunlarına çözüm arıyor. Bir bitcoin işlemi sınırsızdır ve finans kuruluşları bunu ağ üzerinde engelleyemez.

Bu, birçok farklı insan (veya belki herkes) için böyle ama aynı zamanda her türlü uluslararası ödeme ağını kullanamayan ülkeler için de değerlidir.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Artık İran, ülkesinde en yüksek seviyede ödeme aracı olarak Bitcoin’e sahip. Lüks değil, zorunluluktan.

Bu yılın başlarında, İran’daki otomobil ithalatçıları zaten benzer bir talepte bulundular: İran’daki otomobil ithalatçıları, ticaret için kazandıkları Bitcoin’i kullanmak istiyor.

Iran Daily, ithalat ödemeleri için BTC kullanmanın, ülkenin İran’ın dolara erişimini sınırlayan yaptırımlardan kaçınmasına yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!