BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$62,035.57
ETH
$3,745.51
XRP
$1.08
LTC
$185.62
LINK
$25.70
BNB
$484.95
XTZ
$6.55
EOS
$4.42
NEO
$42.82
$61,947.81
+0.7%
$3,735.93
-2.88%
$1.08
-0.91%
$185.36
+0.89%
$1.00
0%
$1,372.24
-2.88%
$255.39
-2.1%
$52.44
-1.22%
$140.24
+1.89%

Bir İlk: İran Bitcoin’i Uluslararası Ticaret İçin Bir Ödeme Aracı Olarak Yasallaştırıyor

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Uluslararası para birimleri için sıkışıp kalan İran, ithalatın devam etmesine izin vermek için Bitcoin‘e yöneliyor.

İran, devlet düzeyinde bir ödeme aracı olarak BTC kullanan dünyadaki ilk ülke oluyor. İran’daki kabine, yasada yapılan bir değişiklikle, mal ithal ederken BTC ile ödeme yapabilmelerini sağlıyor.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Ülke yıllardır uluslararası yaptırımlardan muzdarip. BTC ile bu engellerin bir kısmını atlatmak istiyor

İçindekiler

İran bu Bitcoin’i nasıl elde etti?

İran, BTC madenciliğine kendini adamıştır. Bu yıl ülke, endüstri ve ülke için net kurallar getirdi.

İran Merkez Bankası (CBI) bu yapıda önemli bir rol oynuyor. Ülkedeki BTC madencileri, malları ithal etmek için gelirlerinin (bir kısmını) bankaya devrediyor. Bu, banka ve Enerji Bakanlığı’nın verdiği bir rapordan anlaşılıyor.

Coinzilla Banner (728x90)

Ülkedeki madencilere bir tür limit veriliyor. Kazanılan her şey devlete gidiyor. Bu sınır, madencilerin aldığı sübvansiyona bağlıdır. Madenciler Enerji Bakanlığı ile seçimleri için anlaşma yapabilirler.

Bitcoin ile ödeme yapmak

Dünya ekonomisinden kısmen kopmuş bir ülke, sorunlarına çözüm arıyor. Bir bitcoin işlemi sınırsızdır ve finans kuruluşları bunu ağ üzerinde engelleyemez.

Bu, birçok farklı insan (veya belki herkes) için böyle ama aynı zamanda her türlü uluslararası ödeme ağını kullanamayan ülkeler için de değerlidir.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Artık İran, ülkesinde en yüksek seviyede ödeme aracı olarak Bitcoin’e sahip. Lüks değil, zorunluluktan.

Bu yılın başlarında, İran’daki otomobil ithalatçıları zaten benzer bir talepte bulundular: İran’daki otomobil ithalatçıları, ticaret için kazandıkları Bitcoin’i kullanmak istiyor.

Iran Daily, ithalat ödemeleri için BTC kullanmanın, ülkenin İran’ın dolara erişimini sınırlayan yaptırımlardan kaçınmasına yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.