Bitcoin 1 Milyon Dolar Olursa JPMorgan Taşınacak Mı?

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin en başarılı parlamenterlerinden biri olan Caitlin Long, JPMorgan şirketini değeri bir milyon dolara ulaşacak olan Bitcoin’den (BTC) kendisini koruyabilmek için New York’tan Wyoming bölgesine taşınması gerektiği konusunda uyardı.

6 Haziranda katıldığı bir Finans Haberleri programında Bitcoin’e dair görüşlerini paylaşan Long,  Wyoming’in Bitcoin desteği konusunda New York’tan çok daha ileride olduğunu savundu.

Bitcoin 1 milyon dolara ulaşırsa dava açabilecek

Gelecekte Bitcoin değerinin 1 milyon dolara ulaşabileceğini ve bunun mal sahipleri ile finansal kurumlar için yeni yasal sorunları da beraberinde getireceğini ifade eden Long,

“Nihayet artık Bitcoin’in önünü açan insanları görmeye başladık, çünkü Bitcoin ödünç olarak veriliyor, borç verenlerin yaptığı şey bu – teminat vermek” dedi.

“Frenlerin olduğu yere doğru kayıyor ve saldırı vektörlerinin nereden gelebileceğini düşünüyoruz. Bunlardan biri Bitcoin’in 1 milyon dolar değerine ulaşması durumunda neler olabileceği. Düşünsenize davacıların avukatları insanların peşine düşerek  ‘Hey, birilerinin karşı yönde liderlik ettiği bir Bitcoin satın aldın ve şu an o benim.’ diyor ve sizden almaya çalışıyorlar. ”

ABD parlamentosundaki belki de en bilinen Bitcoin yanlısı ses olan Long, Wyoming bölgesinin kripto para şirketleri için daha kolay ticaret ve daha geniş bir kabul alanı tahsis eden yirmi yasayı meclisten geçirmiş olmasının sağlayacağı avantajların zamanla daha netlik kazanacağını ifade etti.

Gelecekte, Bitcoin ile ilgili herhangi bir işlem yapan büyük bankaların kendilerini ABD’nin meşhur patchwork (yığın) yaklaşımından koruyabilmek için Wyoming bölgesine taşınmaları gerektiğini savunan Long, sözlerini

“Bu korumayı elde etmek için, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon Wyoming’e gelmek zorunda kalacak, JPMorgan’ı Wyoming’e taşımak zorunda kalacak,” şeklinde sürdürdü.

Yoksa bu fırtına öncesi bir sessizlik mi ?

JPMorgan CEO’su Dimon, Bitcoin’e yönelik şüpheci yaklaşımıyla dikkat çekse de son yıllarda kripto para birimlerinden tamamen kurtulma tavrından vazgeçti.

Dimon, 2018’de Bitcoin hakkındaki önceki yaptığı tüm eleştirileri reddederek artık bu konuda konuşmama sözü verdi.

Geçtiğimiz ay ise JPMorgan, kredi kartı ile yaptıkları kripto para alımları için bankanın ekstra ücret talep etmesine itiraz eden müşterilerine 2,5 milyon dolarlık dava açmıştı.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.