Bitcoin’i Yükselten Madenciler, Satışa Doydu!

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Açıklanan yeni piyasa verilerine göre, Bitcoin (BTC) madencilerinin ellerindeki stokları halving zamanına yakın bir seviyede satıp bitirmiş olmalarına rağmen, Bitcoin’deki yükseliş eğilimi devam ediyor.

Blockchain ve kripto para verilerini izleyip analiz eden Glassnode web sitesinin, Bitcoin madencilerinin piyasaya aktardığı miktarları gösteren Miner Outflow Multiple (MOM) verilerine göre, madencilik havuzlarından dışarıya aktarılan miktar, bir yıllık ortalamaları ile karşılaştırıldığında, neredeyse bütün zamanların en düşük seviyesinde.

Madencilik aktarımının durmasına rağmen Bitcoin (BTC) piyasası yükselişini koruyor

MOM, madencilik havuzlarından dışa aktarılan Bitcoin miktarı ile yıllık hareket ortalamasını karşılaştırıp bunu bir oran olarak hesaplıyor.

3 Haziran itibarıyla bu oran, 0.534 idi -ki halving yapıldığı 10 Mayıs’tan önceki günkü değerinin yarısından azdı.

BTC/USD oranının 3.100 dolara vurduğu Aralık 2018’deki durum ile karşılaştırıldığında ise söz konusu havuzdan dışa aktarılan miktar ile yıllık hareket ortalaması oranı, 0.28 civarında gerçekleşiyor.

Ancak bu son incelemeye tepki gösteren Adamant Capital şirketinin kurucusu Tuur Demeester, Bitcoin yatırımcılarının iyimser olmak için her türlü sebebi bulunduğunu savundu.

Demeester, bu konuda cuma günü paylaştığı tweet‘de, şunları söyledi:

“Sağlıklı Bitcoin madencileri, hodling yapıyor (Değerinin yükseleceği beklentisiyle Bitcoin’i ellerinde tutuyor). Ancak piyasada işlemlerine devam etmeye çabalayan madencilerin satacak çok az BTC’leri kaldı. Dikkafalılar.”

bitcoin
Uzun dönem Bitcoin MOM grafiği. Kaynak: Glassnode

Bitcoin, en son 2018’de en düşük piyasa seviyesini görmüştü

Madencilerin dışa aktardığı Bitcoin miktarı, son iki haftada belirgin şekilde azaldı. Halving’den sonra, kısa bir süre, satış toplamı, madencilerin gelirlerinden daha fazla bir miktara ulaştı.

Bitcoin ağlarındaki katılımcıların teşviklerini otomatik olarak düzenleyen Bitcoin madencilik zorluğu, şu sıralarda Aralık 2018’deki bir başka karakter özelliğini tekrar edeceği yola girdi -ki o tarihte peş peşe üç kez aşağı seviyede dengelenmişti.

Böyle bir olay, daha önce iki kez gerçekleşmişti. 2011’de yaşanan olayda, arka arkaya sekiz kez düşüş yaşanmıştı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!