Bu Ünlü Kripto Borsası Yeni Adımlar Atıyor! Yatırımcıların Dikkatine!

Borsa
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası Coinbase, birkaç Avrupa pazarında genişleme planını yakın zamanda açıkladı. Şirketin İspanya, Fransa ve Hollanda’da bir kripto borsası kaydetme sürecinde olduğu bildirildi.

Şirket Avrupa Pazarını Genişletiyor!

Çarşamba günü, Coinbase’in Uluslararası ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nana Murugesan Avrupa pazarında hiç olmadığı kadar güçlü olmak istediklerini dile getirdi. Coinbase’in Avrupa’daki varlığını büyütmeye odaklandığını kaydeden yönetici, borsanın İtalya, İspanya, Fransa ve Hollanda dahil olmak üzere birçok Avrupa pazarlarında lisans başvurusu sürecinde olduğunu açıkladı.

Murugesan, Nasdaq listesinde yer alan şirketin şu anda İngiltere, İrlanda ve Almanya’da kayıtlı olduğunu doğrulamıştır. Ayrıca Coinbase’in yakın zamanda İsviçre’de ilk çalışanını işe aldığını belirtmiştir. Yönetici, “Bütün pazarlarda amacımız perakende ve kurumsal ürünlere sahip olmak” açıklamasında bulundu.

“Genişleme çabalarımızı hızlandıracağız. Bu misyonumuzu gerçekleştirebildiğimizden emin olmak bizim için neredeyse var olma gibi bir önceliktir.”

Murugesan, Coinbase’in denizaşırı genişlemesini hızlandıracak satın almalarda gerçekleştireceğini belirtti. Ancak kripto borsası küçülmeye gittiğini belirtmişti. Bu ayın başlarında CEO Brian Armstrong, şirketinin 1.100 çalışanı yani yüzde 18’ini işten çıkarma planını duyurmuştur.

Pazartesi günü, küresel yatırım bankası Goldman Sachs Coinbase’in satış notunu düşürdüğünü bildirmişti. COIN, Nasdaq’ta işlem görmeye başladığından beri yüzde 85’ten fazla düşüş yaşamıştır. Yazının yazıldığı esnada, Coinbase Global, geçen ay yüzde 36’dan fazla düşüşle 49,75 dolardan işlem görmeye devam etmektedir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.