Bitcoin 36 Bin Dolara Düştüğünde 24 Saatte 400 Milyon Dolarlık Tasfiye Gerçekleşti!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasındaki artan oynaklık, 24 saatlik bir ölçekte 400 milyon doları aşan tasfiyelerle, aşırı kaldıraç kullanan yatırımcılar için önemli bir acıya neden oldu. Bu, BTC’nin günde yaklaşık 3.000 dolar düşmesi nedeniyle gerçekleşti.

“Kripto kışı” ve “ayı piyasası” terimleri topluluk içinde konuşulmaya devam ederken, Bitcoin’in durumu dünden beri daha da kötüleşti.

Varlık, destek olarak tutunması gereken 40.000 doları çoktan kaybetmişti ve ani ve kısa bir fiyat düşüşü onu 38.000 dolara düşürdü. Ancak bu kısa sürdü ve BTC bir kez daha düştü. Bu sefer 36,000 doların biraz üzerine çıktı ve bu 3 Şubat’tan bu yana yeni en düşük fiyat noktası oldu.

Altcoin’ler daha da kan kaybetti. Ripple, Cardano, Avalanche, Dogecoin, Solana, Shiba Inu, MATIC, CRO ve diğerler altcoin’ler de çift haneli fiyat düşüşleri kaydetti.

Ethereum ve Binance Coin, fiyat düşüşleri sırasında tek haneli kayıplara sahip varlıklar arasında yer alıyor, ancak her ikisi de yine de büyük düşüş yaşadı.

Beklendiği gibi, bu artan oynaklık, tasfiyeleri ve tasfiye edilen yatırımcıların sayısını hızla artırdı.

Coinglass verileri, dünden bu yana 120.000’den fazla tasfiye edilmiş yatırımcıdan 400 milyon dolar değerinde tasfiye gerçekleştiğini gösteriyor. Tek en büyük sipariş OKEx’te gerçekleşti ve 4 milyon dolar değerindeydi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
1
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!