featured

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Avalanche (AVAX) Toplam Kilitli Değer Olarak Fantom’u Geride Bıraktı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum rakibi olan Avalanche (AVAX), akıllı sözleşme platformuna milyarlarca dolarlık yatırımcı sermayesi toplayarak toplam kilitli değer olarak Fantom’u geride bıraktı.

Analitik platformu DeFi Llama’dan gelen yeni veriler, Avalanche’ın son yedi gün içinde yüzde 18’in üzerinde bir artışın ardından şu anda toplam kilitli değerinin (TVL) 10,48 milyar dolar olduğunu gösteriyor.

Akıllı sözleşme platformu, Aralık ayı başlarında yaklaşık 13,8 milyar dolarlık TVL’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Capture1 1
Kaynak: DeFi Llama

Bir blok zincirinin TVL’si, akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eder. TVL, ağa kilitlenen teminat tutarının varlıkların cari değeri ile çarpılmasıyla hesaplanır.

DeFi Llama’ya göre Avalanche, Fantom’u (FTM) geçerek TVL açısından dördüncü en büyük blok zinciri oldu.

Fantom da Ocak ayında Avalanche’ı geçmişti.

Avalanche’ın yerel varlığı AVAX da güçlü bir hafta geçirdi. Piyasa değerine göre 12. sıradaki kripto varlık, son yedi gün içinde yaklaşık yüzde 22,1 artışla 85,06 dolardan işlem görüyor.

Popüler kripto analisti Smart Contracter, AVAX’ın güçlü bir ralli için hazırlandığını tahmin ediyor.

Analist, Twitter’dan açıklamalarda bulunmuştu:

“Altcoin’ler söz konusu olduğunda, gerçekten AVAX’ı satın almaya devam ediyorum. Sadece 0,618 seviyesinden çok güçlü bir tepki vermekle kalmadı, aynı zamanda yükseklerden aşağı doğru hareket de üç dalgalı bir düzeltici ABC oldu. Bunun birçok altcoin’den, potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyesinden bile daha iyi performans göstermesini bekliyorum.”

FKynomlaUAAcRwq 1
Kaynak: Smart Contracter/Twitter
Avalanche (AVAX) Toplam Kilitli Değer Olarak Fantom’u Geride Bıraktı!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!