Bitcoin

Bitcoin 47 Bin Doları Aştı: 420 Milyon Dolar Tasfiye Edildi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in fiyatı bu sabah 47.000 doların üzerine çıktı. 2 Ocak’tan beri ilk defa bu seviyeye ulaştı. Oynaklık, son 24 saat içinde 420 milyon doların üzerinde tasfiye bırakarak piyasaya da zarar verdi.

Kripto para birimi arka arkaya 7. yeşil güne girerken Bitcoin’in fiyatı istikrarlı bir yolda ilerliyor.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Bu yazının yazıldığı sırada BTC, 47.000 dolardan işlem görüyor ancak bugün erken saatlerde Binance borsasında 47.650 dolara ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Bu artışla birlikte, kripto para birimi son yedi gün içinde yaklaşık yüzde 15 yükselmiş oldu.

Kaynak: TradingView

Artan piyasa oynaklığı ve kargaşanın son 24 saat içinde 420 milyon doların üzerinde tasfiye edilmiş pozisyona yol açtığını da belirtmekte fayda var.

Coinglass’tan gelen veriler, en büyük tek tasfiye emrinin Bitmex’te gerçekleştiğini ortaya koydu. 10 milyon dolarlık bir nominal değere sahip BTC pozisyonuydu.

Beklenildiği gibi, tasfiye edilen pozisyonların neredeyse yüzde 80’i kısa (short) pozisyonlardı.

Bitcoin 47 Bin Doları Aştı: 420 Milyon Dolar Tasfiye Edildi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.