Binance P2P İle Nasıl Bitcoin Satın Alınır?

P2P
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

P2P adı verilen bu ödeme yöntemi, iki kullanıcı arasında üçüncü bir şahıs olmadan gerçekleşen alım satım işlemidir. Bu iki kullanıcının ödeme yöntemleri eşleştiği durumda transferler sorunsuz gerçekleşir.

P2P Ödeme Yöntemi Nasıl Eklenir?

İlk olarak Binance borsasına kayıt olmanız gerekiyor.

Henüz hesabınız yoksa buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Ea2Jr4Nctop12Xqyqikd7G

Kayıt ol butonuna tıkladıktan sonra açılan ekranda mailinizi girdikten sonra şifrenizi belirleyin. Ardından sözleşmeyi kabul ettikten sonra ‘Kayıt Ol’ butonuna tıklayın.

Pe0Rbohesjpibvyqmkgxha

Kayıt işlemi gerçekleştikten sonra mail ve şifrenizi yazdıktan sonra giriş yapabilirsiniz.

Ardından sol üstte bulunan butona tıkladıktan sonra kimlik doğrulaması yapılması gerekiyor. Kimlik doğrulama işlemleri gerçekleştirildikten sonra ‘İtibari Para Ayarları’ butonundan gerekli ayarları gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Ardından bu linkte yer alan Binance P2P sayfasına gidin. Ya da mobil uygulamadan ‘Payment Methods’ yani ödeme yöntemleri sayfasına gidin. Ardından P2P ayarları açılacak. Ödeme ve hesap bilgilerinizi girdikten sonra onaylayın.

Bütün ayarlar yapıldıktan sonra ana ekranda bulunan ‘Nakit Para İle Satın Al’ butonuna tıklayın. Açılan ekranda P2P butonuna tıklayın. Açılan ekranda ‘Satın Al’ seçeneğini seçtikten sonra satın almak istediğiniz varlığı alabilirsiniz.

Efplweidpzfuspnzvada

Ardından almak istediğiniz varlığı seçin. Sonrasında filtreleme butonuna tıklayarak gerekli filtreleri uygulayabilirsiniz. Bu sayede en uygun teklifleri listeleyebilirsiniz.

Ardından ‘Satın Al’ butonuna tıklayın. Açılan ekranda eklediğiniz ödeme yöntemlerinden kullanmak istediğinizi seçerek alım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ardından almak istediğiniz varlığın ücretini satıcının belirlediği ödeme adresine gönderin. İşlemi tamamlamak için ‘İleri’ seçeneğine tıklayın.

L3Lyahf4Vtujzd1Bthz85W

Onayla seçeneğine tıklamadan önce satıcının belirlediği ödeme adresine gerekli ödemeler yapılması gerekiyor. Ödeme yapılmadan onaylanırsa bu sözleşmeye aykırıdır.

9Omozv5Pkjnzkpvxhrxjya

Bütün işlemler tamamlandıktan sonra durum kısmında ‘Serbest Bırakılacak’ ibaresi görünür. Varlığı satan kullanıcının kripto paraları serbest bırakıldığında ‘Tamamlandı’ olarak görünür. Ardından ‘Spot Cüzdanına Transfer Et’ seçeneğine tıklandığında ise P2P aracılığı ile alınan kripto paralar cüzdana aktarılmış olur.

S08Fzbxswlvszg

Ardından cüzdana tıkladıktan sonra fiat kategorisini açın. Kripto paralarınız görünür olduğunda ise transfer ile spot cüzdanınıza aktarabilirsiniz.

Binance P2P İle Nasıl Bitcoin Satın Alınır?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.