Bitcoin, Altın ve Gayrimenkul Piyasalarını Geçebilir!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü analist PlanB, Bitcoin’in (BTC) piyasa değerinin ne zaman altın ve gayrimenkul gibi daha geleneksel varlıkların değerini geçebileceğini tahmin etti.

Blockware Intelligence ile yaptığı röportajda analist, BTC’nin bir sonraki yarılamaya (halving) kadar altın ve emlak piyasalarının ortasında bir değere ulaşabileceğini söyledi. “Halving”, BTC madenciliği için ücretler yarıya indirildiğinde gerçekleşir. Analist sonraki iki yarılamanın 2024 ve 2028’de gerçekleşeceğine inanıyor.

PlanB daha sonra BTC’nin piyasa değerinin 10 ila 100 trilyon dolar arasında bir yere ulaşacağını düşünüyor.

“Bir sonraki ya da önümüzdeki yarılanmadan sonra altın piyasası değerine gerçekten yaklaşmalıyız.

Ve bir sonraki yarılanmadan sonra, piyasa tarafından bir trilyon dolardan fazla değere sahip bir değer deposu olarak tanınan bir varlığın altından daha büyük bir piyasa değerine sahip olmaması beni şaşırtır.

Yani altın ile emlak arasında bir yerde, kabaca 10 trilyon dolar ile 100 trilyon dolar arasında olması lazım.”

BTC’nin piyasa değeri, yazı yazılırken yaklaşık 1,2 trilyon dolardı.

PlanB, bir sonraki yarılanmanın, yatırımcıların BTC’yi bir değer deposu olarak algılamasını sağlayan bir katalizör olabileceğini tahmin ediyor.

“Yarılamanın yatırımcılar için hala bir itici güç olacağını düşünüyorum çünkü Bitcoin’i gerçekten nadir bir varlık ve değerli olduğu için tanıyacak ve görecekler.”

Kripto analistinin tahminleri, halihazırda mevcut arz miktarına kıyasla piyasaya giren yeni arz miktarını ölçerek bir varlığın fiyatını tahmin etmeye çalışan stok akış (S2F) modeline dayanmaktadır.

Bitcoin’e uygulanan S2F’ye bakıldığında PlanB, piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı için daha da büyük bir gelecek görüyor.

“Bitcoin stok akışının gayrimenkulden bile daha büyük olacağını düşünüyorum. Yani 100’ün üzerinde ve bu temelde bir sonraki yarılanmadan sonra ve kesinlikle 2028’deki yarılanmadan sonra. Ama diyelim ki 2024, ne zaman Gayrimenkulü gözden geçirirsek, o zaman o en taşınabilir, en bölünebilir, daha takas edilebilir ve aynı zamanda gezegendeki en nadir varlık olacaktır.

Bence yatırımcılar bunu görecek ve bu kombinasyon muhtemelen insanların Bitcoin’i bir değer deposu olarak değil, para olarak görecekleri anlamına gelecek. Bu da hiper Bitcoinleşmeyi tetikleyecek.”

BTC bu yazı hazırlanırken 67.511 dolardan işlem görüyordu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!