bitcoin

Bitcoin, Altının Yerini Alabilecek Mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Klasik yatırımcılar çok uzun yıllardır altını güvenli bir liman ve değer saklama aracı olarak görüyorlardı ki bu durum hala da devam ediyor. Toplam piyasa değeri trilyon doları bulan altının rakibi Bitcoin ise tam 11 yıl önce piyasaya çıktı.

Bitcoin, altının yerini alabilir

Büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) altına göre çok daha düşük piyasa değerine sahip olsa bile, en büyük özelliklerinden olan şeffaflık, hız ve küresel ödeme sistemi sayesinde altından çok daha fazla kullanılacak bir değer saklama aracı olmaya aday olmuş durumda.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Kripto para yatırımcılarının birçoğu Bitcoin’in dijital altın olduğunu ve bunun yakın bir zamanda altının pabucunu dama atacağını belirtselerde geçen haftalar da yaşanan büyük düşüş bu düşünceleri değiştirdi. Coronavirüs sebebi ile oluşan bu büyük küresel panik havası BTC, altın ve borsalar da dahil tüm her şeyin düşmesine neden oldu. Amerikan hükümeti sürekli para basarken Bitcoin yatırımcıları bu hareketin yükseliş getirebileceğini düşündü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Sınırlı sayıda üretilecek olan Bitcoin, sınırsız olarak basılabilen itibari para karşısında ilginç bir tepki verdi ve değerinin yarısını kaybetti. Coinfloor CEO’su Obi Nwosu bu durumun geçici olabileceğini düşünüyor. Nwosu, Coronavirüs’ün sebep olduğu bu paniğin daha önce ekonomik piyasalarda hiç görülmemiş bir gelişme olduğunu ve bu yüzden BTC’nin değer kaybettiğini ifade etti.

Coinfloor CEO’su Obi Nwosu bu kriz devam etmesi neticesinde insanların adım adım panikten kurtulup kripto paralara akın edeceğini ve BTC’nin bu vesile ile altın gibi güvenli liman statüsünü ispatlayacağını düşünüyor. BTC’nin yakın bir zamanda kendini ispatlayıp yükseliş göstereceğini düşünen tek kişi Obi Nwosu değil ve bu yöndeki tahminlerin sayısı gün geçtikçe daha da çok artıyor.

Bitcoin, Altının Yerini Alabilecek Mi?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.