Bitcoin Ayı Sezonuna Mı Giriyor Yoksa Sadece Düzeltme Mi? Ünlü Analist Yorumladı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü analist Will Clemente, BTC piyasasının trendde büyük bir değişim geçirip geçirmediğini görmek için Bitcoin’in zincir üzerindeki verilerine baktı.

Blockware Intelligence haber bülteninin yeni bir bölümünde Clemente, BTC’nin ani düşüşünün milyarlarca dolar değerinde kaldıraçlı pozisyonu likit söyledi.

“Birisinin zorunlu tasfiye satışı, bir sonraki kişinin stop-loss’unu tetiklediğinden, 622 milyon doları ByBit’ten olmak üzere, yaklaşık 1,23 milyar dolarlık uzun vadeli işlem tasfiye edildi… Toplamda, yaklaşık 4,4 milyar dolarlık sürekli vadeli işlem açık pozisyonu likit oldu.”

Kaynak: Will Clemente

Clemente, Bitcoin’in 30 günün en yüksek seviyesi olan 52.853 dolardan 43.285 dolara yaşanan düşüş, BTC’nin yükseliş trendini sürdürülebilir kılmak için çok ihtiyaç duyulan bir hareket olduğunu söyledi.

“Bunu, özellikle yatırımcıların etkinlik boyunca nasıl davrandığını gördüğünüzde, sağlıklı bir temizlik olarak görüyorum.”

BTC üzerindeki uzun vadeli yükseliş eğilimini desteklemek için Clemente, düşüşün yatırımcılara 1 milyar doların üzerinde Bitcoin’in indirimli olarak satın alma fırsatı verdiğini söyledi.

“Yani bu olay, takip ettiğimiz daha geniş trendlerden herhangi birini değiştirdi mi? Cevap hayır. Aslında, bu birikim eğilimleri yalnızca güçlendi. Borsaların rezervi, bu hafta, borsa arz şoku metriğimize yansıyan 25.733 BTC (1.18 milyar dolar) daha düştü. Salı günkü olumlu bir baskı da dahil olmak üzere, bu hafta likit olmayan arz şok oranımızın yansıttığı güçlü ellere hareket eden coin’lerde bir artış gördük.”

Kaynak: Will Clemente

Clemente, 1.000 BTC’den fazlasına sahip olan derin cepli yatırımcılar olan balinaların da düşüşü satın aldığını ekliyor.

“Ayrıca, balinaların bu hafta varlıklarını tekrar artırdığını gördük. Bu ölçüm, 1.000’den fazla BTC’ye sahip tüm varlıkları alır ve ardından zincir üzerinde tanımladığımız Grayscale, Purpose ETF, QBTC ve en önemlisi borsalar gibi bilinen varlıkları filtreler. Balinalar cüzdanlarına bu hafta toplamda 44.393 BTC (2 milyar dolar) ekledi.”

Kaynak: Will Clemente

Clemente, büyük düzeltici hamleler yapma eğilimlerine rağmen Bitcoin’in hala büyük ölçüde yükselişte olduğunu vurguluyor.

“Bu kısa vadeli hareketlerden endişelenmek kolay, ancak daha geniş resmin oldukça yükseliş olduğunu hatırlamak önemli.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!