Bitcoin Balina Kümeleri, BTC Fiyat Rallisinin Devam Etmesi İçin 3 Temel Seviyeyi Belirledi

Bitcoin Balina Kümeleri, BTC Fiyat Rallisinin Devam Etmesi İçin 3 Temel Seviyeyi Belirledi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Whalemap’ten gelen yeni veriler, kısa vadede Bitcoin fiyatı için destek ve direnç alanları olarak hareket etmesi gereken 12 bin dolar civarında üç balina kümesini ortaya koyuyor.

Whalemap’e göre, kısa vadede kilit teknik seviyeler olarak hizmet edebilecek üç büyük Bitcoin (BTC) balina kümesi var. 11.857 dolar, 12.256 dolar ve 12.868 dolar seviyeleri muhtemelen önemli destek ve direnç alanları olarak hareket edecek.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Önceki döngülerde balina faaliyeti, önemli teknik seviyelerde önemli fiyat hareketleriyle çakışıyordu. Örneğin bir balinanın yıllarca “HODLing” den sonra 12.000 dolardan satış yaptığı belirtilmişti.  Önümüzdeki birkaç hafta içinde BTC 10.000 $’ın altına düştü.

Balina kümeleri nedir ve neden önemlidir?

Balina kümeleri, balinalar Bitcoin satın aldıklarında ve BTC varlıklarını taşımadıklarında oluşur. Bu, balinaların kümelerin gerçekleştiği alanlarda BTC biriktirdiğini gösterir.

Daha büyük Bitcoin balina kümesi 11.857 dolardan oluştu ve önceki kümeler 11.288 ila 11.465 dolardan oluştu. Yakın vadede bu, 11.857 doların balinalar tarafından büyük bir destek alanı olarak kabul edildiğini gösteriyor.

Şimdi, Bitcoin’in daha geniş bir ralli görmek için 11.857 doların üzerinde kalması veya üzerinde konsolide olması gerekiyor. Bir ralli devamı için ideal teknik yapı 11.900 $’da stabilize olmak olacak.

Büyük bir yükselişin ardından, vadeli işlemler piyasasını etkisiz hale getirmek için bir miktar konsolidasyon, devam eden yükseliş trendini daha sağlıklı hale getirebilir.

2 Ekim’den bu yana, üç haftadan biraz fazla bir süre içinde Bitcoin’in fiyatı ABD doları karşısında %24 arttı. Aynı dönemde, BTC çoğu riskli ve güvenli liman varlıklarından daha iyi performans gösterdiğinden, altın %0,2 oranında hafif yükseldi.

Rallinin çoğu boyunca, vadeli işlemler piyasası negatif veya nötr fonlama oranları gösterdi. Bu nedenle, rallinin kendisi aşırı kalabalık değildi ve büyük bir geri çekilme tehlikesi de yok.

Yine de, bir ay süren istikrarlı yükselişin ardından düzeltici bir fiyat hareketi yukarı doğru hareketi daha da stabilize edebilir.

Balinalar neden bu fiyat noktalarında BTC biriktiriyor?

Balinalar, mevcut ralli bağlamında 11.000 $’dan 12.000 $’a kadar satın almış olabilir.

Teknik olarak Bitcoin üç yıllık bir aralıktan çıktı ve günlük grafik Ocak 2018’den bu yana en yüksek fiyatı doğruladı.

Teknik nedenlerin yanı sıra, Bitcoin’in altına karşı potansiyel bir rakip olarak algılanması da ağ temellerinin yanı sıra güçleniyor. Sonuç olarak, BTC’ye yönelik kurumsal talep, CME Bitcoin vadeli işlem piyasasının yükselişinde görüldüğü gibi önemli ölçüde arttı.

Bu arada, bir zincir içi pazar analitiği firması olan Santiment’teki araştırmacılar, BTC’nin diğer pazarlardan ayrışıyor gibi göründüğüne işaret ediyor. Tarihsel boğa döngüleri boyunca, BTC bağımsız fiyat hareketleri gösterdiğinde, momentumun güçlenmesine neden oldu.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

BTC’nin 11.900 $’ın üzerindeki esnekliğinin, önemli bir balina kümesi ve çeşitli olumlu teknik faktörlerin birleşmesi, BTC / USD’nin kısa vadede mevcut ralliyi devam ettirmek için birkaç düşüş sinyalini alt etmesine yardımcı olabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!