ethereum

KuCoin’den Çalınan Ethereum’lar Hareket Etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

23 Ekim 2020’de, 26 Eylül 2020’de KuCoin’den çalınan Ethereum’un yeni taşındığına dair haberler ortaya çıktı. Whale Alert’e atıfta bulunulurken, 11.500 ETH (4.771.628 USD) 07:40:23 UTC’de transfer edildi.

Bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı

Siber suçlular çalınan paraları bilinmeyen bir cüzdana aktardı. Whale Alert, koinnlerin çoğunun bu adrese gönderildiğini izledi. Borsalar ve analistler bu işlem izinin varış noktasını arıyorlar.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

KuCoin saldırısı nasıl gerçekleşti?

Singapur merkezli bir kripto para borsası olan KuCoin, dijital varlıklarda 150 milyon doların üzerinde kayıpla sonuçlanan bir “güvenlik olayı” yaşadı. Borsadaki sıcak cüzdanlar, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) çalma işlemini yapmayı başaran hackerlar tarafından hedef alındı.

Kripto para birimi borsası, olayı bir “güvenlik olayı” olarak bildirdi.

Uzmanlar, bu adrese gönderilen küçük işlemlerin çoğunun öncelikle test amaçlı olduğunu düşünüyor. KuCoin’in sıcak cüzdanlarından çalınan diğer altcoinlerden bazıları AGI, SNT, DRGN, SNX, DX, DGTX ve daha fazlasını içeriyor.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Bu saldırıdan sonra KuCoin CEO’su Johnny Lyu, borsanın bu durumun etkilerini hafifletmek ve dolayısıyla kullanıcılara rahatlık sağlamak için ne yapmayı planladığını vurguladı. Lyu, olayda borsanın toplam varlıklarının ne kadar etkilendiğini söyleyemese de; çalınan miktar “KuCoin için küçük” olarak anılıyordu.

KuCoin’den Çalınan Ethereum’lar Hareket Etti
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.