Bitcoin Balinaları Tekrar Harekete Geçti!

bitcoin balinaları
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) fiyatını önemli derecede etkileyen baş aktörlerden birisinin Bitcoin balinaları olduğu çoğu kişi tarafından biliniyor. Zaten kripto para piyasasında önemli hiçbir gelişme olmadan gerçekleşen sert yükselişlerin ve düşüşlerin arkasında her zaman yüklü miktarda BTC’ye sahip olan kripto para yatırımcılarının yani balinalarının olduğu herkes tarafından billinen bir gerçek durumunda.

Bitcoin balinaları halving öncesinde muhtemelen tekrar harekete geçmiş gibi görünüyorlar. Çünkü rekor seviyede dolara endeksli sabit kripto para birimi olan Tether (USDT) hareketliliği meydana geldi.

Bitcoin Balinaları’nın USDT işlemlerindeki hareketliliği

Bitcoin’nin 10 Mayıs 2020 tarihinde yani bir gün önce yaşadığı bu sert düşüşü de buna örnek olarak verebiliriz. Bitcoin’in tekrardan 9 bin dolar seviyesinin üzerine çıktığı şu dakikalarda ise balinaların USDT işlemlerinde tekrar bir hareketlilik olduğu tespit edildi. Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre, USDT işlemlerinin hacim ortalamalarının son 6 aylık sürenin en yüksek seviyesi olan 1.092.950 USDT’ye yükseldiği görülüyor. Bu USDT miktarının değerinin dolara eşdeğer olduğu için 1 milyar 92 milyon 950 bin dolara tekabül ettiğini söyleyebiliriz.

Daha önce 12 Aralık 2019 tarihinde bu kadar yüksek hacim ortalamasına ulaşılmıştı. Zaten o tarihlerde yaşanan düşüşü birçok kripto para ilgilileri biliyor.

Glassnode’un paylaşmış olduğu bu grafik ve bilgiler bize aslında tek bir şeyi ima ediyor o da çok kısa bir süre içerisinde balinaların çok sert işlemler yapabileceğini akıllara getiriyor.  Şayet bu balinalar eğer kendi cüzdanlarında tuttukları bu yüklü miktardaki USDT’ler ile yüklü Bitcoin alımı yaparlarsa BTC fiyatı beklenmedik bir şekilde yükselebilir. Tüm bunlara rağmen bu USDT hacminin artmasının bir sebebi de  balinaların ellerindeki BTC’lerini satıp daha fazla USDT’ye geçmesi olabilir. USDT’ye geçmeyi aslında dolara eşdeğer olduğu için nakite geçmek olarak ifade edebiliriz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!