Bitcoin’in Fiyat Hareketleri Dört Yıl Önceki Blok Ödülü Yarılanmasına Benziyor!

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) blok ödülü yarılanması olan ve herkesin büyük bir heyecanla beklediği halving olayının gerçekleşmesine 1 gün kaldı. Bitcoin’in yaşadığı bu ani sert düşüş 2016 yılından beri piyasayı takip eden kripto para yatırımcılarına dört yıl önce yaşanan halving olayını hatırlattı. BTC’nin son zamanlardaki fiyat hareketleri dört yıl önce yaşanan blok ödülü yarılanmasını (halving) anımsatıyor. Bitcoin 9 Mayıs 2020 tarihinde %20 değer kaybı yaşadı.

2016 yılı Bitcoin halving öncesi 

BTC, çok ilginç bir şekilde 2016 yılındaki BTC blok ödülü yarılanmasında da benzer düşüş yaşadı. 2016 yılının Temmuz ayında yine BTC’nin halvingine 2 gün kala Bitcoin değerinin %11 düştüğü görülüyor. BTC, 12 Mayıs’ta yani yarın blok ödülü yarılanması yaşayacak ve blok ödülü 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye düşecek.

BTC’de blok ödülü dediğimiz bu gelişme her 4 yılda bir gerçekleşiyor ve dolayısıyla bu süreç çok heyecanlı bir şekilde takip ediliyor. Halving sonrası ise BTC fiyatının ne olacağı çok büyük bir merak konusu. BTC değerinin blok ödülü yarılanması öncesinde 10 bin dolara yükselmesi ise kripto para yatırımcılarını daha fazla yükseliş umudu içerisine soktu. Bu yüzden 2016’da yaşanan bu benzer fiyat hareketliliğinin günümüzde de yaşanıyor olması, yükseliş bekleyen kripto para yatırımcılarının bir süre daha bekleyeceğini düşünmemize sebep oluyor.

BTC, 7 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan halvingden 2 gün önce 678 dolardan 604 dolar seviyelerine gerilemişti. Fakat blok ödülü yarılanması gerçekleştikten sonra tekrar kendini toparlamıştı. Halving sonrasında 1 yılı geçmeden BTC 20.000 dolar yükseliş trendine girdi ve daha sonra çok kısa bir sürede 20.000 dolar seviyelerine kadar yükselmesi, günümüzdeki kripto para yatırımcılarına umut kaynağı olabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!