Bitcoin Balinası, Yatırımcıları Halving Sonrası İçin Uyardı!

bitcoin balinası
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En ünlü kripto para yatırımcılarından olan Bitcoin balinası J0E007, Bitcoin fiyatının blok ödülü yarılanması olan halvingden sonra artmayacağını düşünüyor.

J0E007 kripto para piyasasının en ünlü balinalarından (Balina: yüksek sayıda kripto paraya sahip olan  yatırımcılara verilen lakap) sadece birisi. Özellikle kripto para borsası Bitfinex’teki işlemleriyle ünlü olan Bitcoin balinası J0E007, aynı zamanda şu anda da bu kripto para borsasının Lider Tablosu’nda yerini alıyor.

J0E007, 255 bin dolarlık kârıyla zirvede. Anlık Bitfinex Lider Tablosu

Bitcoin (BTC)’de bundan bir hafta sonra blok ödülü yarılanması dediğimiz halving yapılacak. Bunun Bitcoin fiyatını nasıl etkileyebileceği ise tüm kripto para ile ilgilenenler için çok büyük bir merak konusu. Bazı kripto para analistleri Bitcoin’in halvingden sonra hızla yükseleceğini söylerken J0E007 bunun tam aksini iddia ediyor ve kripto para yatırımcılarını şimdiden dikkatli olmaları noktasında uyarıyor.

Geçen haftalarda Bitcoin Cash’in halvingi gerçekleşti ve halvingden sonra bu iki kripto para yatırımcılarını büyük hayal kırıklığına uğratmıştı. Bitcoin Cash Halving’i Hayal Kırıklığı ile Sonuçlandı!

Kısa yoldan zengin olma hayali

Ayrıca J0E007 uzun süredir halvingin beklenen etkiyi yaratmayacağını ve bunun birçok kripto para yatırımcısını hayal kırıklığına uğratacağını söylüyor. “Bitcoin’in halving ile yükseleceği” düşüncesinin bir hayalden ibaret olduğunu belirten bu ünlü Bitcoin balinası şimdiden herkesi uyarıyor.

Bu görüşlerini kısa bir süre önce Twitter üzerinden paylaşan J0E007, bu hayale sadece “kısa yoldan zengin olmaya çalışanların” kanacağını belirtiyor.

Geçmiş halving sonuçları

Bitcoin balinası J0E007, bu sefer gerçekleşecek olan halvingin Bitcoin fiyatını arttırmayacağını düşünüyor ama geçmiş verilere baktığımızda daha önce gerçekleşmiş olan halvingin Bitcoin fiyatını hep olumlu yönde etkilediğini ve Bitcoin fiyatında yükselme yaşandığını görebiliyoruz.

Crypto Compare’nin bugün paylaştıkları verilere baktığımızda Bitcoin’in 2012 yılında ki halvinginden sonraki 6 ay içerisinde yüzde 944 oranında artış göstermiş olduğunu görebiliyoruz. Bu grafiğe benzer bir grafiği 2016 yılında yaşanan halving de de gördük.

J0E007 ise Bitcoin fiyatının geçmişte yaşamış olduğu bu yükselişin halvingden bağımsız olduğuna inanıyor. Birçok kripto para uzmanı günümüzde halving ile birlikte üretilen Bitcoin miktarının düştüğünü ve bunun Bitcoin fiyatını olumlu yönde etkilediğini söylüyor. J0E007 ise geçmişte Bitcoin fiyatında görülen bu hareketliliğin uzun vadeli arz-talep dengesinin değişmesinden kaynaklandığını ifade ediyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!