Bitcoin Beklenenin Aksine 300 Dolar Düştü

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

9 Şubat’ta Bitcoin (BTC), 10.000 dolarlık artışa ulaştıktan sadece bir gün sonra ani bir değişiklik göstererek 10.000 doların altına düştü. Coin360 verileri Bitcoin’in 9.850 dolara düştüğünü ve ardından 10.000 dolara geri sıçradığını ve daha sonra da 9.900 doların üstündeki dalgalanmaları gösterdi.

Bitcoin
Bitcoin 1 Günlük Fiyat Grafiği. Kaynak: Coin360

CME, vadeli işlem farkı dolduruluyor

Bitcoin’deki bu hareketlenme vadeli işlem piyasalarındaki yeni bir ticaret haftasının başına denk gelerek Cuma günü işlemin sonunda kalan bir boşluğu doldurdu.

Özellikle, CME Group’un vadeli işlemleri geçtiğimiz hafta yaklaşık olarak 9.850 dolarda tamamlandı. Bu BTC/USD’nin şu anda düştüğü seviyeye eşit.

Bu bir yükselip bir alçalan BTC için ortak bir özelliktir. Basında yer alan çeşitli bilgiler, geçtiğimiz yıl özellikle kısa vadeli piyasa hareketlerini dikte eden bir çok örneğe dikkat çekti.

Bitcoin
CME Grubu Bitcoin Vadeli İşlemler 7 Günlük Grafik. Kaynak: TrandingView

Değeri 9.900 dolara düştüğü zaman, türev devi olan BitMEX’ten tek bir alıcı, WhaleTrades kaynağının izleme verilerinden tek bir işlem ile 2 milyon doların üzerinde BTC satın aldı.

BTC’nin 10.000 dolarlık desteğini kaybetmesine rağmen kayıplarının boyutunun önemsiz olması nedeniyle daha da dikkate değer olduğu belirtildi.

‘’Bu hafif bir düşüş oldu. Hafta sonunda patlaması ve CME boşluğu sebebiyle bu olası görülüyordu. Asıl mesele 10.000 dolara hızlı bir şekilde ulaşmak veya daha düşük testler yapmamız gerektiğidir’’

CME vadeli işlemleri kısa bir süre sonra bir kez daha BTC başına 10.000 doların üzerinde işlem görüyor. Pazar günü, vadeli işlemler, 10.350 dolar gibi yüksek seviyelere ulaştı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!