Blockchain ile Salgının Sigorta Paraları Ödenecek

Blockchain
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’deki sigorta şirketleri, korona virüs salgınından dolayı sigorta kullanıcılarının talep ödemelerini karşılamak için Blockchain kullanacak. İngilizce yerel  haber yayını olan South China Morning Post 9 Şubat’ta Çin karşılıklı yardım platformu olan Xiang Hu Bao’nun bir seferde maksimum 14.300 dolar (100.000 yuan) ödemeye değer gördüğü hastalıklara korona virüsünü de ekledi.

Sigorta hasar talebi işleme için kullanılıyor

Xiang Hu Bao aslında bir sigorta poliçesi değil, 104 milyon kullanıcıyı sayan Blockchain bazlı talep paylaşım platformudur. Rapora göre, sistem tarafından sahtekarlığı önlemek ve talepleri daha hızlı gerçekleştirmek için kripto parayı kullanıyor.

Xiang Hu Bao, Çin finans devi Ant Financial’e ait ve kendi sermayesi olan, korona virüs kurbanlarının ödemelerini finanse eden mobil ödeme işleme servisi AliPay‘i kullanıyor. Firmanın bir sözcüsü:

‘’Xiang Hu Bao, Blockchain teknolojisinin merkezi olmayan doğası sayesinde talepleri daha hızlı işleyebildi ve katılımcılara daha hızlı ödeme yapabildi. […] Talepte bulunan kişiler destekleyici belgelerini delil olarak sunabilirler. Ayrıca soruşturma firmaları onlara blok zincirinden anında ulaşabilirler. İlgili olan tüm taraflar işlem süreçlerini takip edebilir.’’

Evrak işlerini azaltmak için kullanılıyor

Ayrıca Doğu Asya Bankası’nın sahibi olduğu Blue Cross Insurance, tıbbi bir uygulama ile korona virüs salgınının bürokratik etkisini azaltmaya yardımcı olduğunu bildirdi. Sigorta servisinin Genel Müdürü Patrick Wan, South China Morning Post’a şunları söyledi:

“Blockchain destekli talepler servisimiz, evrak işlerini ve kliniklere evrak teslim etme ihtiyacını tamamen ortadan kaldırarak korona virüs salgını sırasında önemli bir rol oynadı. […] Bu, yüz yüze temas nedeniyle enfeksiyon riskini azaltmaya gerçekten yardımcı oluyor. ”

Blue Cross Insurance, platformunun insan katılımı olmadan saniyede 1.000’den fazla işlemi yönetebildiğini iddia ediyor. Uygulamayı kullanan hastalar, hastane ziyaretinden sonraki bir gün içinde taleplerinin sonucunu görebilirler.

Korona virüs ile ilişkisi

New York Times’a göre, Çin’deki korona virüs nedeniyle 811 kişi hayatını kaybetti ve teyit edilen enfeksiyon sayısı 37.198’e yükseldi. Bu enfeksiyon ölçüsü, Blockchain ve kripto para birimi alanı tarafından sağlanan araçları, krizi ele almak için kullanmaya çalışan birçok savunucu gördü.

Blockchain özellikli uygulama geliştiricisi Acoer, dağıtılmış defter protokolü Hedera Hashgraph’ı kullanarak ölümcül korona virüsünü izlemek için HashLog adlı bir veri görselleştirme aracı oluşturdu.

Hong Kong Üniversitesi Hukuk programında yüksek lisans müdürü olan Syren Johnstone, kısa süre önce korona virüs salgınına daha iyi yanıt verebilmek için Blockchain odaklı stratejilerin uygulanması gerektiğini önerdi. Ayrıca, Blockchain başlangıcı Hyperchain, bu ayın başlarında korona virüs salgınına karşı savaşmak için Blockchain tabanlı bir platformun başlatıldığını duyurdu.

Korona virüsü ayrıca kripto para birimi endüstrisi üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Salgından dolayı birden fazla Asya ülkesi blok zinciri olayını erteledi. Ayrıca, Hong Kong merkezli Blockchain havale girişimi Bitspark, virüs nedeniyle aniden kapanışını duyurdu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!