Bitcoin Boğaları Düşüşü Önlemeye Çalışıyor! Fiyatta Artış Gözlenebilir!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasası, 25 Temmuz Pazartesi günü yüzde 3,06 oranında keskin bir düşüşle 1,01 trilyon dolara ulaşana kadar bir patlama yaşamıştı. Solana, Ethereum ve Polkadot ile birlikte Bitcoin, haftanın başında tam anlamıyla devrildi.

Bitcoin rotadan saptı ve Pazartesi günü 22.000 dolar seviyelerinin altına düşene kadar bir ayın en yüksek seviyesi olan 23.000 dolara ulaşmasına izin veren son birkaç gün içinde elde ettiği kazanımları azalttı.

Bu yazının yazıldığı zaman diliminde Bitcoin son 24 saatte yaklaşık yüzde 5 düşüşle 21.798 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

BTC Fiyatı Önümüzdeki Günlerde Yükselebilir!

Bitcoin, özellikle kripto pazarına hakim olan satıcılar ile son birkaç gün içinde görülen fiyatlarda çok az düşüşle birlikte istikrarlı ve 23.000 dolar seviyesinde tutuyor.

Kripto yükselen modeli başarılı bir şekilde kırmayı başardı ve şimdi modelin direnç seviyelerini yeniden test ediyor. BTC şimdi bir sonraki kilit direnç seviyesini 31.300 dolar olarak görüyor. Fiyat, haftalar olmasa da önümüzdeki birkaç gün içinde 24.000 dolar seviyesine ulaşabilir.

Ancak BTC son zamanlarda aşağı yönlü bir düzeltmeye girdi. BTC/USD çifti için kilit yükseliş eğiliminin altında bir kırılma 22.700 dolar seviyesinde yakından görüldü. Paritenin 21.450 doların altına düştüğünde büyük bir düşüş yaşaması beklenebilir.

BTC ayakta kalamazsa veya 21.800 doların üzerinde olmazsa, düşmeye devam edebilir. Desteğin 21.500 dolar seviyesine yakın oturduğu görülüyor. Bunun altında gerçekleşen bir kapanış, fiyatı aşağı yani 20.000 dolara yaklaştırabilir.

Düşüşte Elon Musk’ın Etkisi Nedir?

Bitcoin’in düşüş eğilimi, BİTCOŞAR ailesi olarak sizlere bildirdiğimiz üzere, geçen hafta Tesla CEO’su Elon Musk’ın toplam BTC varlıklarının yaklaşık yüzde 75’ini sattığını açıklamasıyla gerçekleşti.

Bitcoin 24.000 doların üzerine çıkıyordu ancak ayılar 23.800 dolarlık bölgede yetişti. Geri çekilmeden önce son en yüksek seviye 23.744 dolardı. Hızlı bir rallinin ardından Bitcoin, geçen hafta görüldüğü gibi 23.000 doların üzerine çıktıktan hemen sonra 22.000 dolar seviyesine düştü. Satış baskısındaki düşüşe rağmen BTC, önceki haftaya göre yüzde 6’lık kazançlarını korumayı başardı.

BTC, satıcı gücündeki artışın ardından herhangi bir zamanda 24.000 dolar seviyesini hedefleyerek potansiyel olarak yükselebilir. Bununla birlikte, BTC’nin özellikle mevcut seviyesinin altına düşerse 20.000 dolarlık bölgeye düşme ihtimali de zayıf görünüyor.

Bitcoin Boğaları Düşüşü Önlemeye Çalışıyor! Fiyatta Artış Gözlenebilir!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.