bitcoin
bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Bu Gelişme Karşısında Yeni Bir Ralliye Başlayabilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Steven Mnuchin, DXY’nin zayıflığı Bitcoin kazançları için fırsatlar yaratırken, Amerikalılar için 1.200 $’lık teşviğin kesinlikle herhangi bir anlaşmada yer acağını ifade ediyor.

Bitcoin (BTC), ABD doları endeksi (DXY) zayıfladığından ve bir analist Amerikalı seçmenlere BTC’yi satın almalarını söylediği için bu hafta bir fiyat artışı görebilir.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Washington’da yeni bir koronavirüs teşvik anlaşması müzakereleri devam ederken, veriler DXY’nin 1 Ekim’de dördüncü bir gün için düştüğünü gösterdi.

Vays: ABD seçimini kim kazanırsa kazansın “Bitcoin Satın Alın”

DXY ve BTC / USD, son aylarda güçlü bir ters korelasyon gösterdi. Son DXY kazançları Bitcoin için yoğun bir satış baskısına dönüşmedi. Ancak yeni kayıplar uzun vadede BTC boğalarını canlandırabilir.

DXY’nin servetindeki U dönüşü, ABD Senatosu’nun 2.5 trilyon dolarlık bir fiyat etiketi ile gelebilecek yeni bir koronavirüs yardımı anlaşması yapmaya çalıştığı sırada geliyor.

Hazine Bakanı Steven Mnuchin Çarşamba günü FOX Business’a verdiği demeçte, görüşmelerin devam ettiğini, ancak herhangi bir anlaşmanın uygun ABD vatandaşları için 1.200 $’lık yeni bir teşvik kontrolünü içereceğini doğruladı ve şöyle dedi:

“İyi haber şu ki, bir anlaşma olursa, pakette geçen seferki gibi doğrudan ödemeler olduğu konusunda bir anlaşmaya vardık.”

Mnuchin, Başkan Donald Trump ile başkan adayı Joe Biden arasındaki hararetli tartışmadan bir gün sonra açıklama yaptı.

Gerginlikler artarken, popüler trader Tone Vays, Beyaz Saray’ın kontrolünü kim üstlenirse üstlensin, teşvik paketlerini finanse eden para basmanın dolara zarar vermeye devam edeceğini savunarak izleyicilerin dikkatini çevrimiçi olarak çekmeye çalıştı.

Tartışma yayınlanırken, Vays canlı sohbette “Kim kazanırsa kazansın, para basmaya devam edecekler,” diye yazdı.

ABD doları para endeksi 3 aylık grafik. Kaynak: TradingView
Bitcoin Bu Gelişme Karşısında Yeni Bir Ralliye Başlayabilir 1

Bitcoin DXY korelasyonu düşüşü durdurdu

Verilere göre, geçtiğimiz günlerde yaşanan geri çekilme DXY ile Bitcoin arasındaki ilişkiyi değiştirmeye başladı.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Analitik kaynağı Digital Assets Data tarafından derlenen, 90 günlük Bitcoin karşılaştırması, DXY, altın, VIX ve S&P 500 ile korelasyonları bir araya getiriyor ve DXY’nin Eylül sonunda dibe vurduğunu gösteriyor.

Bitcoin 90 günlük, korelasyon karşılaştırması Kaynak: Digital Assets Data
Bitcoin Bu Gelişme Karşısında Yeni Bir Ralliye Başlayabilir 2

Buna karşılık, Bitcoin fiyatı tarihin en iyi ikinci üçüncü çeyreğini kaydederek Eylül ayını 10.600 doların üzerinde kapatırken, BTC / USD hem altın hem de S&P 500 ile son derece korelasyonlu kaldı.

Bitcoin Bu Gelişme Karşısında Yeni Bir Ralliye Başlayabilir

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!