Bitcoin Bu Modele Göre 19 Bin Dolara Düşebilir!

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in 23.000 dolara giden çıkışı, başarılı olursa, kripto para piyasasının nihayet herkesin çok uzun zamandır beklediği tersine dönüşle karşı karşıya olduğu anlamına gelebilecek bir “umut rallisi” olarak görüldü. Ne yazık ki alım gücü ve işlem hacminin olmaması dijital altının fiyatını yerel diplere doğru itti.

Kripto Parayı Aşağı Doğru İten Model

Bitcoin, geçen ay düşüş bayrağı düzeninde hareket ediyordu ve en az üç yerel zirveyi 22.000 dolardan 23.000 dolara çıkardı. Ne yazık ki, lider kripto para birimi 19.200 dolar civarındaki yerel en düşük seviyelere geri döndüğünden, ani yükselişlerin hiçbiri tam bir geri dönüş rallisinde sonuçlanmadı.

Bitcoin
Kaynak: Tradingview

Neyse ki, 20 Haziran’dan sonra 17.000 dolara herhangi bir düşüş görmedik. Bu da piyasanın şans eseri teslim olduğunu ve piyasaya giriş olmaması nedeniyle toparlanma rallisinin mümkün olmadığını gösteriyor.

Tarihsel olarak, Bitcoin, ek satışların lider kripto para birimini yukarıda belirtilen modelin altına iteceğini umarken, başka bir koparma girişiminde bulunmadan önce aşağı doğru hareket etmeye ve oluşumun alt sınırına ulaşmaya devam etmelidir .

Ayı bayrağı, keskin düşüş trendlerinde hareket eden varlıklar için en yaygın modellerden biridir. Genellikle, başka bir yükseliş veya düşüşten önce piyasanın “soğuması” gerektiğinde ortaya çıkarlar.

Ethereum Dikkatleri Üzerine Çekiyor

Merge güncelleme tarihinin yayınlanmasının ardından, Ethereum yüzde 30’luk büyük bir ralli gördü ve Lido Finance gibi bir yükseltmeden yararlanacak projeler, bu token’ları yüzde 200 arttığı için büyük haberlerden yararlandı.

Bu yazının yazıldığı zaman diliminde Ethereum son yedi gün içinde yüzde 25’lik bir ralli ile piyasaya liderlik ederken, Bitcoin 21.000 dolara geriliyor ve hala toparlanamıyor.

Bitcoin Bu Modele Göre 19 Bin Dolara Düşebilir!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.