Kripto

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Kripto Piyasası Bu Şekilde Devam Ederse Dönüş Çok Yakın Olabilir! İşte Detaylar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakın zamanda açıklanan bir rapora göre, daha önceki piyasa döngüleri kendini tekrar ederse 250 gün daha sürebilecek bir ayı piyasası yaşamaktayız. Rapor, kripto para piyasalarının döngüsel hareketlerle birbirini taklit ettiğini belirtmektedir. Bitcoin (BTC) piyasa döngüleri geleneksel olarak dört yıl yani yaklaşık olarak 1.275 gün sürmektedir. Rapor, BTC’nin mevcut fiyatının piyasaya göre olması gereken fiyatının altına düştüğü bir döngünün gerçekleştiğini açıklamıştır.

Gerçekleşen fiyat, satın alma fiyatlarındaki tüm varlıkların toplamının varlığın piyasa değerine bölünmesiyle belirlenmektedir. Bu hesap, eğer varsa kaç pozisyonun karlı olduğunun bir ölçüsünü vermeye yaramaktadır. Çarşamba günü gerçekleşen BTC fiyatı, Grayscale’in mevcut ayı piyasasının başlangıcı olarak tanımladığı piyasa fiyatının altına düşmüştür. Firma bu durumun yatırım fırsatı olduğuna inandığını açıklamıştır. Mevcut ayı piyasasının, önceki döngülerin kendini tekrar etmesi durumunda temmuz ayından itibaren 250 gün sürmesi beklenmektedir.

Şirkete göre, 2020 piyasa döngüsü bir kaldıraç hikayesi olarak hatırlanacaktır. Ayrıca yatırımcıların COVID-19 salgını sırasında artan hükümet harcamalarıyla ticaretten yararlanmaya ikna edildiği belirtilmektedir. Olumlu fonlama oranı altı ay sürmüştür. Ayrıca birçok yatırımcı teminat olarak kripto para birimi ile pozisyonları kullanmıştır. Kripto fiyatları düştüğünde, yatırımcılar satış yapmak zorunda kalmışlardır. Bununla birlikte bazı tasfiyeler tetiklenmiştir. Ayrıca bu dönemde BTC’de 64.800 dolardan 29.000 dolara düşüş gerçekleşmiştir.

Kaldıraç, bir yıl sonra yine piyasalara zarar vermiştir. Ancak merkezi olmayan finansın (DeFi) büyük merkezi finans (CeFi) oyuncuları, cazip getirilerle büyük yatırımları çektikten sonra bocalamaya başlamıştır. Terra stabilcoin’nin (UST) çöküşü ekosisteme büyük zarar vermiştir. Aşırı kaldıraç kullanan yatırımcılar ve pozisyonlar, çeşitli CeFi platformlarında tasfiye yaşamıştır. Bu durum piyasa satışlarını şiddetlendirmiştir. Ayrıca Celsius ve Three Arrows Capital gibi alanda büyük sermaye kredisi şirketlerinin batmasına sebep olmuştur.

Kripto Piyasası Bu Şekilde Devam Ederse Dönüş Çok Yakın Olabilir! İşte Detaylar!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!