Ünlü Analist’e Göre Bitcoin Bu Seviyeye Doğru Harekete Başlayacak

Bitcoin
Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasadaki son fiyat düşüşüne rağmen, analistler piyasadaki en büyük kripto para birimi Bitcoin’in geleceği konusunda yükseliş beklentisine devam ediyor. DataDash’ın kurucusu Nicholas Merten, BTC’nin bu cari döngü sonunda token başına 200 bin dolarlık bir fiyata ulaşabileceğini düşünüyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Bitcoin 200.000 Dolara Ulaşabilir mi?

Tüm kripto piyasası, endüstrinin geleceği konusunda yükseliş beklentisi içerisinde. Bununla birlikte, zor olan şey, BTC’nin önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerini ne zaman geçeceğini ve sonunda yeni ve taze zirvelere ne zaman geçeceğini anlamak şeklinde.

Nicholas Merten, BTC fiyatının 200 bin dolara ulaşabileceğine inanıyor. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin, küresel piyasaların geri kalanına kıyasla kesinlikle düşük olduğunu düşünüyor. Bu durum, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin genişlemesine izin verebilir.

Küresel emlak piyasasının yüz trilyonlarca dolar değerinde olduğunu ve hazine piyasalarının da onlarca trilyon dolar değerinde olduğunu belirtti. Tahvil ve hisse senetleri yüz trilyon doların üzerinde bir değerlemeye sahip.

Ayrıca, dijital para biriminin çalışma şekli nedeniyle Bitcoin’in sonunda 200 bin dolara ulaşabileceğini belirtti. Tüm alanın talebini karşılayacak yalnızca 21 milyon kripto para birimi var. Merten, yarılanma olaylarının BTC’nin fiyatını artırmasına yardımcı olmada da önemli bir rol oynadığına inanıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, Twitter kullanıcısı ve analist PlanB tarafından popüler hale getirilen Stok-Akış modelinden de bahsetti.

Bitcoin yüksek seviyelere çıkacak

Nicholas Mertens, Bitcoin hakkında şu yorumu yaptı:

“Stok akış modelindeki son döngüye bakarsak, 2016 yazında burada tekrar başlayan yarılanmanın ardından Bitcoin’in gerçeğe uygun değerinin aslında Temmuz 2017’ye kadar yükseldiğini görüyoruz. Bu seviye aslında bize Bitcoin’in artık yeni bir zirve yapması gerektiğini söylüyor.”

BTC’nin muhtemelen 100 bin doların ötesine geçebileceğine ve 150 bin dolara hatta 200 bin dolara yaklaşabileceğine inandığını söyledi. BTC’nin boğa piyasasında hala %900’ün üzerinde büyüyebileceği düşünüldüğünde, bu açıkça çok büyük bir fiyata karşılık geliyor.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu makaleyi yazarken, BTC 10 bin 285 $ ‘dan işlem görüyor ve 190 milyar $’lık piyasa değerine sahip. Son birkaç gün içinde BTC 10 bin doların üzerinde işlem gördü ancak 11 bin dolara ulaşamadı ve daha uzun bir süre bu seviyenin üzerinde kalamadı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!