bitcoin
bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği Faaliyetleri Bu Ülkede Artık Yasal

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Venezuela’nın Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetler Ulusal Denetimi veya SUNACRIP olarak ifade edilen yasal organı, Bitcoin ve kripto madenciliği faaliyetlerini resmi olarak düzenlemek için ilk kararı yayınladı. Madencilerin hak kazanmak için belirli gereksinimleri karşılaması gerekiyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Resmi bir duyuru ilk olarak Gaceta Oficial’da yayınlandı ve SUNACRIP başkanı Joselit Ramirez tarafından imzalandı. Bitcoin madenciliği (BTC) ve diğer kripto para birimleriyle ilgilenen Venezuela sakinlerinin bir lisans talep etmesi ve sözde “ulusal havuza” katılmaları gerektiği belirtildi.

Yasal çerçevede neler var?

Yasal çerçeve, insanlardan kripto madenciliğinde ticaret, ithalat veya madencilik ekipmanı kullanma gibi ne tür faaliyetler yapmak istediklerini açıklamalarını istiyor. Hükümet ayrıca ASIC madencilik donanımı üretmek veya madencilik çiftlikleri kurmak isteyenler için özel bir lisans verecek.

“Ulusal havuz” ile ilgili olarak SUNACRIP bunu şu şekilde tanımlıyor:

“Blok kazançlarına katkıda bulunan madencilik hash gücüyle orantılı olarak paylaşmayı kabul eden bir grup madenci. Kooperatiflerle benzer bir operasyonu paylaşıyorlar ve Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetlerin Ulusal Müfettişliğinden, SUNACRIP sorumlu olacak.”

Kararname ayrıca SUNACRIP’in “madencileri ulusal havuza katılmaya teşvik etmek için kârlar, teşvikler ve hatta” vergi muafiyeti sağlayabileceğini” belirtiyor. Bununla birlikte, Venezuela’lı kripto madencileri ulusal havuza katılmazlarsa, Kapsamlı Kripto Varlıklar Sisteminin yaptırımlarına tabi olacaklar.

Bitcoin konusunda belirsizlikler de söz konusu

Yeni düzenleme, hükümetin ulusal havuzda çıkarılan Bitcoin ve kriptoları dondurmak için yasal yetkiye sahip olup olmadığını veya böyle bir kamu havuzunun dışında madencilik yapan kişilere ne tür yaptırımların uygulanacağını netleştirmiyor.

Kripto madencileri, SUNACRIP tarafından çalıştırılan bir sistem olan Kripto Varlıklarda Kapsamlı Hizmet Kaydı veya RISEC aracılığıyla lisans için başvurmalı.

Venezuela’nın oldukça aktif bir kripto madenciliği popülasyonuna sahip olduğu bilinmesine rağmen, hükümet bu tür faaliyetleri her zaman tercih etmedi.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Venezuela Habitat ve Barınma Bakanı Ildemaro Villarroel, geçtiğimiz günlerde “Gran Misión Vivienda” projesinin (Büyük Ev Görevi) parçası olan devlete ait konutlarda veya mahallelerde Bitcoin ve kripto madenciliği faaliyetlerine izin verilmeyeceğini duyurdu.

Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği Faaliyetleri Bu Ülkede Artık Yasal

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!