Bitcoin Cash Nedir? Nasıl Başladı?
Bitcoin Cash Nedir? Nasıl Başladı?

Bitcoin Cash Nedir? Nasıl Başladı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Cash nedir? Nasıl başladı? BTC gün geçtikçe daha da popüler hale geldi. Böylece bir işlemi gerçekleştirmek artık çok daha kolay. Her işlemin maliyeti, gönderen açısından biraz daha pahalı olsa da bu piyasaya olan ilgi, her geçen gün artıyor. Peki, Bitcoin Cash nedir? Nasıl alınır? Detayları açıklayalım.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Mevcut Bitcoin sistemini daha da iyi hale getirmek amacıyla Bitcoin Cash (BCH) oluşturuldu. Ve şimdiye kadar BCH hakkında gelen yorumlar, bu sistemin iyi gittiğini gösteriyor. Sadece Ağustos 2017’de piyasaya sürülmesine rağmen Bitcoin Cash, şimdiden ilk 5 kripto para birimi haline geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Bitcoin Cash Nedir? Nasıl Başladı?

Her şey Bitcoin’in teknolojisinin nasıl geliştirileceğine dair araştırmalarla başladı. Bitcoin ile alakalı problemlerden biri de daha fazla insan onu kullandıkça, ağların bir işlemi gerçekleştirmesi daha uzun zaman alıyordu. Ayrıca işlem ücretlerinin daha pahalı olması, tercih edilebilirliği düşürüyordu. Uzmanlar bunun bir sorun haline geldiğinin farkına vardılar ve yeni bir sistem geliştirmek istediler.

Bitcoin Cash, Ağuston 2017’de piyasaya giriş yaptı. Teknolojisi, Bitcoin’e çok benziyor. Bitcoin Cash’in oluşturulduğu gün Bitcoin tutkunlarının birçoğu otomatik olarak ücretsiz şekilde Bitcoin Cash aldılar.

Bitcoin Cash’in temel amacı, bir ödeme sistemi olarak kullanılmasıdır. Bu, tıpkı orijinal Bitcoin istemcisi gibi insanların para gönderip alabileceği bir teknolojidir. Bitcoin Cash’in farkı ise çok daha hızlı şekilde işlem yapılabilmesi ve daha düşük işlem ücretlerine tabi olmasıdır.

Coinbase’de listelenen ve ilk 5 para birimi arasına giren Bitcoin Cash, beklendiği şekilde yüksek talep gördü. Ayrıca Coinbase’de listelenmek, dünyadaki en popüler ve en iyi bilinen borsaları arasına girmek demektir. Coinbase sadece 4 farklı para birimini listeliyor. Bu yüzden Bitcoin Cash’i listelemiş olmaları, projenin güvenilirliği ve farkındalığını artırıyor.

Bitcoin Cash ise giderek popüler hale geliyor ve yeni birçok kullanıcı, bunu bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlıyor.

Bitcoin Cash Nedir? Avantajı Nedir?

Bitcoin Cash’in avantajlı olduğu bir gerçektir. BCH, Bitcoin piyasasına oranla daha hızlı işlem yapmanıza izin veriyor. Bununla birlikte Bitcoin Cash’in en büyük avantajının daha uygun maliyetlerle transfer yapmanızı sağlamasıdır.

Bitcoin Cash Nedir? Nasıl Başladı?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.